LUNI pirmadienio gincas 02 252013 m. vasario 25 d. Laisvasis universitetas (LUNI) pradeda diskusijų ciklą „Pirmadienio ginčas“. Pirmadieniais 18 val. rinksimės VU Chemijos fakulteto 125 auditorijoje ir ginčysimės jautriais visuomenės gyvenimo klausimais. Diskusijų ciklą pradės Margarita Jankauskaitė ir Vitalijus Balkus. Jie ginčysis apie moterų kvotas, emancipaciją ir pozityviąją diskriminaciją.

Renginys Facebook'e

Moterys šiuolaikinėje Vakarų visuomenėje gana sparčiai emancipuojasi, tačiau moterų ir vyrų lygybė dar nėra pasiekta. Kad būtų ištaisyta per šimtmečius šiai lyčiai padaryta neteisybė, Europos Sąjungos institucijos plačiai proteguoja pozityviąją diskriminaciją, pvz., kvotas moterims didelių verslo bendrovių valdybose. Ar tokios „iš viršaus“ nuleistos direktyvos gali ištaisyti padėtį ir „privaloma tvarka“ sulyginti moterų ir vyrų teises?

„Moterys įmonių tarybose sudaro vos 17 proc. – štai kodėl reikalingos kvotos. Jei nėra imamasi specialių priemonių, valstybė gali būti stipriai ekonomiškai išsivysčiusi, bet lyčių lygybės požiūriu – visai nepavyzdinga. Mes esame pripratę, kad jei jau valdo – tai vyrai. Verslui būtų naudinga užtikrinti įvairovę darbe, nes tuomet priimami sprendimai būna įvairiapusiškesni, lankstesni, sumažėja korupcijos galimybė“, – sako M. Jankauskaitė.

„Yra žinoma pakankamai nedaug atvejų, kuomet kvotų suteikimas vienai ar kitai visuomenės grupei turėjo teigiamos įtakos. Kvotomis būdavo sprendžiami tik ypač gilūs visuomenės konfliktai, iškilę Libane, Bosnijoje ar Afganistane. Moterų kvotų įvedimas Europoje ne tik neturi svaraus pagrindo, bet ir atveria kelią bet kokių kitų kvotų taikymui, kas neabejotinai lemtų visuomenės eroziją ir socialinį susisluoksniavimą“, – sako V. Balkus.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija