Plungės LUNI paskaitos

2011 07 16 LUNI Plungė. Prancūziško kino naktis

Skaityti daugiau...Dėmesio! Dėmesio! Mes vis dar ištikimi filmams ir tęsiame jau tradicija tapusį maratoną "Filmų peržiūros naktis"! Šio maratono tema: prancūziški filmai.

Laikas: 2011 m. liepos 16 j., 22:00 - liepos 17 j., 06:00

Vieta: Oginskių rūmų oficina, centrinis Plungės parkas

- Prancūzija turi stiprius istorinius ryšius su kinu. 1895 m. kiną išrado prancūzai broliai Ogiustas ir Lui Liumjerai.
- Prancūzijoje paprastai sukuriama daugiausiai kino filmų iš visų Europos šalių. - Prancūzijoje vykstantis Kanų kino festivalis yra vienas reikšmingiausių ir garsiausių kino festivalių pasaulyje.
- Prancūzijos kinas neretai persipina su kitų šalių kinematografija.
- Prancūzų kino kūrėjai taip pat padarė nemažą įtaką kitų šalių kinui.

Renginys Facebook'e

Skaityti daugiau...

2010 05 08 LUNI Plungė. Ksavera Vaištarienė. 21-ojo amžiaus mitybos kultūra

Skaityti daugiau...Gegužės 8 d, šeštadienį, 14:00 val., kavinėje „Skalvija” , Vytauto g. 3, Plungėje, rengiama LUNI paskaita „21-ojo amžiaus mitybos kultūra“. Lektorė – Lietuvos vegetarų draugijos pirmininkė, chemijos mokslų daktarė, docentė Ksavera Vaištarienė. Septyniasdešimt aštuonerių ponia Ksavera save vadina sveiko gyvenimo propaguotoja, kuri visiems primena, kad netaisyklinga mityba – tai ligos ir mirtis. LUNI paskaitoje, skirtoje 21-ojo amžiaus mitybos kultūrai, ji kalbės apie mitybos būdus, funkcionalumą ir mitybos rezultatus.

Renginys facebook'e

Skaityti daugiau...

2010 11 20. LUNI Plungė. Praktinis užsiėmimas „Lyties kalėjimas“

Skaityti daugiau...Šeštadienį, lapkričio 20 d., Plungėje svečiuosis tiesioginio veiksmo grupė/judėjimas Feministinis Frontas (FeF). 18 val. Plungės miesto savivaldybės posėdžių salėje, esančioje 2-ame aukšte bus surengtas workshopas (praktinis užsiėmimas-diskusija) tema „Lyties kalėjimas“ („Gender in the Box“).

Mergaitės ir berniukai nuo pat vaikystės yra mokomi tapti moterimis ir vyrais – ruošiami būsimajam socialiniam vaidmeniui. Nuo pat mažumės vaikams pasakoma, kas tinka mergaitei, o kas yra vien berniukų reikalas. Vaikai dažnai (nenoromis) perim...a tuos modelius ir tampa suaugusiais, kurie aiškiai žino nustatytas lyčių elgesio taisykles. Bet tai, kad mergaitės mokomos būti kukliomis ir tyliomis, o berniukai neva turi pirkti mergaitėms saldainius, bet jiems galima keiktis, lemia lyčių socialinius modelius, kurie apriboja tiek moterų, tiek vyrų saviraišką, gyvenimo būdą.

Renginys Facebook'e

Skaityti daugiau...

2010 04 09 LUNI Plungė. Kasparas Pocius. Autonomizmas – dirbančiųjų strategija kapitalizmo krizės akivaizdoje

Skaityti daugiau...Laisvojo Universiteto Plungės fakultetas šį penktadienį, balandžio 9 dieną, 18:00 val., restorane „Skalvija“ (Vytauto g. 3) kviečia į socialinio aktyvisto Kasparo Pociaus paskaitą. Joje susipažinsime su autonomizmo (arba autonominio marksizmo) – visame pasaulyje išplitusio ir didelę įtaką įvairių šalių aktyvistams padariusio judėjimo – idėjomis.

Renginys facebook'e

Autonomizmas atsirado XX a. septintajame-aštuntajame dešimtmečiais Italijoje. Tuo metu visame pasaulyje vyko darbininkų kovos prieš kapitalistinį išnaudojimą. Autonomistai (iš jų garsiausi – Sergio Bologna, Mario Tronti, Antonio Negri, Franco Berardi – Bifo), atsiskyrę nuo ortodoksinių komunistų partijų ir profsąjungų, paskelbė, kad darbininkų klasė turi priešintis kapitalizmui autonomiškai: atsiskyrusi nuo minėtų institucijų ir su jomis nebendradarbiaudama, nepasikliaudama valstybės ir daugelio kairiųjų propaguojama, tačiau, autonomistų nuomone, atgyvenusia gerovės valstybės iliuzija.

Skaityti daugiau...

2010 08 13 LUNI Plungė. Penktadienis, 13, siaubo naktis

Skaityti daugiau...Mielieji, argi negirdėjote, kas vyks Plungėje rugpjūčio KRUVINĄJĮ PENKTADIENĮ? Et! Mūsų mylimieji... Sinefilai... Lunatikai... Žudikai maniakai (pfu...) ir visi kiti naktibaldos! Ir visi jiems prijaučiantys mėsingi padarai... Laukėte ir sulaukėte mūsų naktinio festivalio/pobūvio tęsinio! VISUS, norinčius išbandyti save šį kartą krauju paženklintoje filmų peržiūroje, kviečiame (patarčiau vienišiems) pasirodyti neseniai apdegusioje Plungės parapijos salėje rugpjūčio 13-ąją dieną! Lauksime jūsų sielų saulei leidžiantis, nuo 22 valandos.

Renginys facebook'e

Skaityti daugiau...

2010 02 10 LUNI Plungė. Evaldas Balčiūnas. Elgetavimas ir bedarbystė

Skaityti daugiau...Vasario 10 d., trečiadienį, 18 val., Plungės turizmo ir verslo informacijos centre (Senamiesčio a. 5) vyks Laisvojo universiteto (LUNI) paskaita apie elgetavimą ir bedarbystę.

Lektorius Evaldas Balčiūnas – buvęs maištininkas, renegatas, disciplinos laužytojas, profsąjungų bosas, tarptautinis veikėjas ir elgeta – dabar dalinsis asmenine elgetavimo patirtimi. Lektorius kalbės apie sugebėjimą paprašyti/priimti/suteikti pagalbą, kuri šiandien yra nuvertinta vertybė. Ar elgetaujantys televizijos projektai yra vieninteliai, verti pagarbos? Lektorius pasakos ir apie elgetavimo technologijų pritaikymą šiuolaikiniame pasaulyje. Šiek tiek lektoriaus asmeninės patirties, kurią aptarinėsime, galima rasti straipsnyje „Elgetavimo technologijos“.

Renginys facebook'e

Skaityti daugiau...

2010 07 08-09 LUNI Plungė. Netradicinių filmų peržiūra netradicinėje aplinkoje

Skaityti daugiau...Visi sinefilai ir norintys išbandyti save filmų peržiūros maratone kviečiami lunatikuoti netradicinėje, bet išties įdomioje aplinkoje – neseniai apdegusioje Plungės parapijos salėje (kairėje Plungės bažnyčios pusėje). Peržiūros pradžia – liepos 8 d., ketvirtadienį, 22:00 val.

Renginys facebook'e

MATYSIME (eilės tvarka gali keistis):

1) „The Science of Sleep“ („Miego mokslas“) 2006, 105 min., rež. Michel Gondry, pagr. aktoriai: Gael García Bernal, Charlotte Gainsbourg.

2) „13 (Tzameti)“ („Trylika“) 2005, 93 min., rež. Gela Babluani, pagr. aktorius George Babluani.

3) „Being John Malkovich“ („Būti Džonu Malkovičiumi“) 1999, 112 min., rež. Spike Jonze, pagr. aktoriai John Malkovich, Cameron Diaz ir kt.

4) Jeigu atsiras ištvermingų žmonių, bus staigmena.

Skaityti daugiau...

2009 12 11 Luni Plungė. Egidija Laumenskaitė. Vidinės jėgos ir stipriausia apsauga

Skaityti daugiau...Š.m. gruodžio 11 d., 17 val., Plungės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Laisvės al. 19) E. Laumenskaitė skaitys paskaitą tema "Vidinės jėgos ir stipriausia apsauga".

Egidija Laumenskaitė – socialinių mokslų daktarė, kelių knygų apie ekonominės ir filosofinės minties istoriją, taip pat knygos apie Vladą Jurgutį – žymų tarpukario valstybininką, lietuviškų pinigų “tėvą” – autorė. Šiuo metu dirba Lietuvos Mokslo Akademijos Ekonomikos institute, dėsto aukštosiose mokyklose. 2007 m. apdovanota Lietuvos Mokslo Akademijos vardine A. Rimkos premija už mokslo darbus. Nuo 1993 m. ji yra Brahma Kumaris pasaulio dvasinio universiteto narė ir lektorė. Ji buvo pirmoji šio universiteto studentė iš Lietuvos. Jau 16 metų E. Laumenskaitė praktikuoja ir moko teigiamo kūrybinio požiūrio, streso įvaldymo ir senosios meditacijos žinių.

Skaityti daugiau...

2010 07 05 LUNI Plungė. Tomas Danilevičius. Procesas „Vandens bokštas“

Skaityti daugiau...2010 m. liepos 5 d., pirmadienį, 19:00 val., visus kviečiame prie vandens bokšto (Salantų g. 5b, Plungė). Bus pristatytas naujos kultūrinės erdvės kūrimo procesas – rodomas filmas apie „Vandens bokšto“ proceso eigą – ir bandoma diskutuoti apie tai, kokius šiuo metu įrankius naudoja menininkai, įgyvendindami savo kūrybinius sumanymus. Kontraversiški „netradicinio meno“ vertinimai Lietuvoje kelia klausimą, kam viso to reikia ir ar tokio pobūdžio menas išties turėtų būti grindžiamas vien kūrybiniu entuziazmu?

Renginys facebook'e

Skaityti daugiau...

2009 11 19 Luni Plungė. Benediktas Januševičius. Garsų poezijos pasaulis

Skaityti daugiau...Lapkričio 19 d., ketvirtadienį, 18 val., Plungės TVIC (Senamiesčio a. 5) poetas, publicistas, prozininkas ir vertėjas BENEDIKTAS JANUŠEVIČIUS pasakos apie garsų poeziją (sound poetry), apžvelgs jos istoriją ir įvairovę, su savo bičiuliais Gediminu Puloku, Gabriele Labanauskaite ir Aušra Kaziliūnaite pristatys ir skaitys naujausią savo knygą "Kiškis kiškiškai kiškena".

B. Januševičius eilėraščius pradėjo rašyti 1990 m. Nuo 1995-ųjų Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Dirbo „Jaunimo gretų“(1995 m.), „Literatūros ir meno“(1996–2001 m. ir 2008 m.) redakcijose. Bendradarbiavo su Vilniaus mokytojų namais rengiant literatūros skaitymus, buvo vienas „Literatūrinės sostinės žiemos“ festivalio (2001–2004 m.) organizatorių. 2002 m. su Dariumi Pocevičiumi įkūrė literatūros svetainę „tekstai.lt“ ir šiuo metu yra vienas jos administratorių. Nuo 2010-ųjų dirba „Metų“ redakcijoje. Nuolat organizuoja literatūros skaitymus. Surengęs keturiolika vizualiosios poezijos parodų.

Skaityti daugiau...

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija