Klaipėdos LUNI paskaitos

2012 06 17 LUNI Klaipėda. LUNI kinas: dokumentinis filmas "Paradise or Oblivion"

Skaityti daugiau...2012 m. Birželio 17 j. 18:00 val. Infoshop'as (Buvusi "Vydūno" mokykla (Daržų g.18))

Šis filmas reprezentuoja sistematinius vertės sutrikimus ir žalingus simptomus sukeltus dabartinės sistemos establišmentu. Jame yra advokatuojama nauja socialiai-ekonominė sistema, kuri yra paremta ilgalaikiais industrinio dizainerio, socialinio inžinierio, futuristo, atradėjo Jacque Fresco darbais, jo žodžiais tai vadinama resursais pagrindžiama ekonomika.

Renginys Facebook'e

Treileris:

Skaityti daugiau...

2012 06 15 LUNI Klaipėda. „Šimpanzės“ prieš „bonobo“, arba seksualinio diskurso tendencijos Vakarų Europoje

Skaityti daugiau...„Šimpanzės“ prieš „bonobo“, arba seksualinio diskurso tendencijos Vakarų Europoje

Seksualinė revoliucija tęsiasi. Tuo pačiu metu stiprėja kontrrevoliucijos bangos. Kaip niekad vakarų visuomenė yra susikildžiusi maždaug į lygias dalis ties „amžinu“ klausimu: ar seksualumas yra tik reproduktyvi biologinė žmogaus funkcija, ar neatsėjamoji socialinio gyvenimo dalis. Neretai abiejų stovyklų atstovai randa argumentų laukinėje gamtoje – ir visu pirmą beždžionžmogių socialinio organizavimo struktūroje. Šimpanzių grupės simbolizuoja tradicinę patriarchalinę visuomenę, o jų giminaičiai bonobo – liberalią multiseksualinę, kur seksualumas yra vienas pagrindinių socialinės komunikacijos elementų, taip pat tos pačios lyties atstovų tarpe.

Renginys Facebook'e

D.K. – žurnalistas ir publicistas, dirba ir gyvena Berlyne. Studijavo politikos mokslus ir semiotiką.

2012 m. Birželio 15 j. 18:00 val. Įėjimas per pagrindines (vakarines) mokyklos duris.

2010 03 10 LUNI Klaipėda. Diskusija apie klimato kaitą: „Šylame ar šąlame?”

Skaityti daugiau...Kovo 10 dieną (trečiadienį) 18 val. ekologiniame klube „Žvejonė“ kviečiame į diskusiją „Šylame ar šąlame?“, kurioje apie klimato kaitą, priežastis, jos istoriją ir įvykius Kopenhagoje diskutuosime su prof. habil. dr. Vytautu Smailiu ir jaunimu, vykusiu į Jungtinių Tautų klimato kaitos konferenciją Kopenhagoje (COP15) praėjusių metų gruodžio mėnesio pabaigoje.

Ekologinio klubo „Žvejonė“ nariai savo iniciatyva organizavo Lietuvos jaunimo grupės kelionę į konferenciją. Joje pasaulio šalių delegacijos intensyviai tarėsi bei diskutavo, kaip industrinės šalys sumažins savo šiltnamio dujų emisijas, kiek sparčiai besivystančios šalys sutinka riboti savo CO2 emisijas, kokios pagalbos reikia besivystančioms šalims ir kaip jos prisitaikys prie pokyčių dėl klimato kaitos bei kaip ta pagalba bus dalinama ir valdoma. Apie visa tai ir plačiau šį trečiadienį ekologinio klubo „Žvejonė“ būstinėje.

Renginys facebook'e

Skaityti daugiau...

2012 06 08 LUNI Klaipėda Ar įmanoma sustabdyti branduolinius Putino monstrus šalia Lietuvos sienų?

Skaityti daugiau...LUNI Vilnius (birželio 6), Alytus (birželio 7)18:00 val. Alytaus dailės nokykloje (S.Dariaus ir S.Girėno 25) ir Klaipėda (birzelio 8).

LUNI auditorija Infoshope (Buvusi "Vydūno" mokykla (Daržų g.18)) 18:00 val.

Susitikimai-paskaitos su Andrejumi Ožarovskiu, Rusijos branduolinės fizikos ekspertu, Bellona tinklo nariu.
Andrejus - vienas garsiausių Rusijos branduolinės energetikos priešininkų. Kaip aktyvus mokslininkas ir pilietinis aktyvistas jis dalyvauja daugelyje iniciatyvų, kurios padeda kelti klausimus apie atominės energetikos grėsmes ir perspektyvas.

Renginys Facebook'e

Skaityti daugiau...

2010 03 04 LUNI Klaipėda. Vytautas Švanys. Alternatyvioji energetika – mitai ir tikrovė

Skaityti daugiau... 

 

2010 m. kovo 4 dieną, ketvirtadienį, 19.00 val., ekologiniame klube „Žvejonė“ (Taikos pr. 42-3, Klaipėda) Vytautas Švanys skaitys paskaitą „Alternatyvioji energetika – mitai ir tikrovė“.

Paskaitoje klausytojai bus supažindinami su pagrindinėmis atsinaujinančių energetinių išteklių rūšimis:

  • vėjo,
  • geoterminė,
  • biokuru,
  • biodegalais,
  • hidroenergetika.

Bus aptartos jų panaudojimo potencialas ir galimybės, labiau gilinantis į vėjo energetiką ir geoterminės energijos panaudojimo aspektus.

Renginys facebook'e

Skaityti daugiau...

2012 04 19 LUNI Klaipėda: Filmo „Just do it : A Tale of Modern-day Outlaws" peržiūra

Skaityti daugiau...Tai dokumentika, kurią sukūrė režisierė Emily James, įsitraukusi į klimato kaitos/antikapitalizmo (http://climatecamp.org.uk/about; http://www.planestupid.com/aboutus) aktyvistų gretas. Būdama su jais anglimi kūrenamų šiluminių elektrinių stotyse ir žibančių korporacinių bankų būstinėse, prisilipindama superklijais vienas prie kito, naudodama D-formos dviračio spynas tam, kad prisirakintų prie sustatomų kopečių, kurios blokuoja besisukančias duris - įėjimą į banką, laukdama kartu, kol pasirodys žiniasklaida, ji pati buvo aktyvistės kailyje.

Renginys Facebook'e

Nuo Iano Tomlinsono (http://en.wikipedia.org/http://en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Ian_Tomlinson) mirties policija su protestuotojais elgiasi gan švelniau, todėl konfrontacija su policija yra ramesnė bei beveik besmurtinė. Protestuotojų žvaigžė - Marina Pepper, nuostabi siela, kuri tiki arbatos suvienijimo galia. Pasak jos, viskas, ką anglai daro, - geria arbatą. Per laidotuves, šventes, darbo dienas, arba tiesiog kai nori pailsėti nes arbata - puiku.

Skaityti daugiau...

2010 02 18 LUNI Klaipėda. Artūras Liutostanskis, Vytenis Čiubrinskas. „Big Bang“ teorijos: kas pasakė, kad fizikos dėsniai yra konstanta?

Skaityti daugiau...Paskaita: Artūras Liutostanskis, Vytenis Čiubrinskas. „Big Bang“ teorijos: kas pasakė, kad fizikos dėsniai yra konstanta?“ 2010 m. vasario 18 d., ketvirtadienį, 18:00 val., Lietuvos fotomenininkų draugijos galerijoje, Tomo g. 7, Klaipėdoje. 

Apie lektorius: Esame LUNI lektoriai. Tačiau pirmiausia save laikome studentais. Didžiulis susidomėjimas kvantine fizika ir filosofija bei noras šviesti žmones mus atvedė į šį savanorišką universitetą. 09/05/21 dėstėme savo pirmąją paskaitą  „Mokslas, Visata ir Mes”. Artūras – socialinių mokslų bakalauras. Vytenis – vadybos mokslų magistras.

Renginys facebook'e

Skaityti daugiau...

2012 04 11 LUNI Klaipėda. Apie „Occupy London” judėjimą iš dalyvio lūpų

Skaityti daugiau...LUNI grįžta į Klaipėdą! Naujais veidais pasipildęs Klaipėdos LUNI kolektyvas balandžio 11 d., trečiadienį, 19:00 val. rengia susitikimą su „Occupy London” judėjimo dalyviu. Renginys vyks Kultūrų namuose (kava ir menai), Tiltų g. 3, Klaipėdoje.

Renginys Facebook'e

Šiuo metu Klaipėdoje gyvenantis Sigutis, gana atsitiktinai patekęs į „Occupy London” judėjimą, tačiau stipriai įsiliejęs į jo veiklą, papasakos apie protestų organizavimą „iš vidaus”. Politikavimo bus nedaug, bus pasakojama apie tai, kaip plėtėsi stovykla (vienu metu „Occupy London” buvo užėmusi tris atskiras vietas), kokie buvo santykiai tarp žmonių ir kaip gyveno palapinių miestelis – užimtas nenaudojamas pastatų blokas (UBS banko nuosavybė). Trumpai bus nušviestas Jungtinės Karalystės policijos požiūris bei valdžios veiksmai prieš „Occupy London” protestuotojus.

Skaityti daugiau...

2010 01 21 LUNI Klaipėda. Artūras Šiukšta. Alkoholis ir tabakas: propagandos mechanizmai, pasekmės Lietuvoje

Skaityti daugiau...

Sausio 21 dieną (ketvirtadienį) 19.00 val. ekologiniame klube „Žvejonė“ Taikos pr. 42-3, Klaipėdos LUNI svečiuojasi Artūras Šiukšta ir Blaivybės draugija "Baltų ainiai" Paskaitos tema: "Alkoholis ir Tabakas: propagandos mechanizmai, pasekmės Lietuvoje".

Lietuvos blaivybės draugija “Baltų ainiai” atsikūrusi 1989 metų draugijos suvažiavime yra 1937 metais įsikūrusios Lietuvos Blaivinimo Sąjungos teisių ir tradicijų tęsėja. Draugija labai aktyviai dalyvauja šalies alkoholio, tabako ir narkotikų kontrolės politikos formavime. Pagrindinė draugijos veiklos sritis – vaikų ir jaunimo blaivybės ugdymas.

Skaityti daugiau...

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija