Šizofrenikės_autodafė.jpg

Spalio mėnuo – geras laikas kalbėti apie psichikos sveikatą. Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, apie tai kalbama daug. Įstatymuose aptariama, kokie psichikos ligoniai pavojingi. Žiniasklaidos antraštės kartkartėmis skelbia apie psichikos ligonių įvykdytus šiurpius nusikaltimus. Tad savaime suprantama, kad apie psichikos sveikatą kalba visi, kas tik nori, tik ne patys pacientai.

Renginys Facebook'e

Artėjant tarptautinei psichikos sveikatos dienai (minima spalio 10 d.) siūlome paklausyti pasakojimo iš kitos barikadų pusės. Savo istoriją ir kai ką daugiau norėtų papasakoti ir tikisi galimybės padiskutuoti psichikos ligonė su 32-jų metų ligos „stažu“ – Lina Čiukšienė.

Lina papasakos apie savo, kaip „atsisukusio varžtelio“, kelionę po psichiatrų kabinetus, psichiatrijos ligonines ir gyvenimą su nuolatine psichozės grėsme bei pakvies diskutuoti, kas gi vis dėlto yra ta psichikos negalia – nusikaltimas ar liga? Kas yra stigma ir autostigmatizavimas?

Lektorė pateiks informacijos apie pasaulinį psichikos ligonių judėjimą ir savipagalbą, pristatys Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos dabartinę padėtį.

L. Čiukšienė pasidalins žiniomis apie psichotropinių vaistų naudą ir problemas juos vartojant, pakomentuos pasveikimo koncepcijos nebuvimą Psichikos sveikatos strategijoje. Neapeis ir psichikos ligų bei savižudybių koreliacijų. O pabaigoje: apie viltį, žmogiškąsias vertybes bei galimas reformas psichiatrijoje.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija