kupriniautojai

2014 m. rugsėjo 10 d., trečiadienį, Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su Gražvydu Jegelevičiumi, kuris 4 mėnesius keliavo ir savanoriavo Peru bei Bolivijoje. Renginys vyks 18:30 val. baro „Misterija“ II a. salėje, Totorių g. 18, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

Peru – tai keliautojams itin patraukli šalis, pasižyminti didžiule biologine, kultūrine bei geografinės aplinkos įvairove. Jei judėsime Peru pakrante palei vandenyną, išvysime nesibaigiančią Atakamos dykumą. Pasukę gylyn į šalies vidų, kirsime Andų kalnus, o šalies gilumoje regėsime džiungles – milžiniškus plotus žalumos ir neaprėpiamą gyvybės formų gausybę.

Bolivija taip pat nenusileidžia savo geografinėmis ypatybėmis ir spalvingumu. Šios šalys taip pat gali pasigirti itin didele ir gerai išsaugota kultūrinė įvairove bei gausybe tradicinių festivalių. Taigi, dėl šių priežasčių „kupriniautojas“ (backpacker) yra gan dažnai sutinkamas fenomenas, kuris vienokiais ar kitokiais būdais palieka savo pėdsaką...

„Šias šalis pasirinkau dėl jų įvairovės, gamtos, istorijos, kultūros bei potencialiai mažų kelionės išlaidų. Iš tiesų, neapsirikau: gavau kalnus įspūdžių, pažinimo ir įžvalgų. Išvykos metu savanoriavau trijose skirtingose sodybose ir atradau, kad savanorystė gali būti puikus keliavimo būdas, leidžiantis atsikvėpti po nuolatinio judėjimo. Pavyzdžiui, trys savaitės, kurias praleidau džiunglėse Bolivijos šiaurėje, buvo pati tikriausia pažinimo kelionė.

Savanorystės galimybių šiose šalyse radau daug, bet ne retai internetinis aprašymas ne visuomet atitikdavo realybę, todėl gerai yra atsižvelgti į kitų keliautojų patarimus ir rekomendacijas. Kelionės metu toli gražu ne viskas buvo rožėmis klota. Skurdas, socialinės problemos, žmonių išnaudojimas, natūralios aplinkos tarša ir žalojimas, kiekvieną kartą susidūrus, perversdavo suvokimą ir atskleisdavo realesnį santykį tarp Vakarų ir besivystančio pasaulio.“

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija