b_850_315_16777215_00_images_iliustracijos_2014_vilnius_bakenbardai.jpg

 

Socialiniuose tinkluose netylant ginčams dėl įvykių Ukrainoje, Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia žiūrėti ir aptarti satyrinę režisieriaus Jurijaus Mamino komediją „Žandenos" („Бакенбарды", 1990). Filme galima įžvelgti tiesiogines sąsajas su Ukrainos įvykiais: „banderininkų" ir „tituškų" tarpusavio pjautynių farsą ir totalų politinio elito manipuliavimą gatvės revoliucijomis. Filmo peržiūra vyks kovo 12 d., trečiadienį, 18:30 val. baro „Misterija" II a. salėje, Totorių g. 18, Vilniuje. Filmas bus rodomas originalo kalba su lietuviškais subtitrais.

Renginys Facebook'e

Provincijos miestelio gatvėse karaliauja neformalios ištvirkusių hipsterių grupuotės „Kapela" nariai, šokiruojantys gyventojus nepaliaujamomis girtuoklystėmis, beprotiškais spektakliais ir aplink sėjamu chaosu. „Kapeloje" daug visuomenėje gerbiamų žmonių sūnelių ir dukrelių, tad visuomenė klusniai tyli. Jiems priešinasi tik „Iltinių" grupuotė – savo tvarką mieste norintys įvesti raumeningi buki jaunuoliai.

Ir tada miestelyje tvyrančią nesantaiką nutraukia odioziniai Puškino sekėjai, pasipuošę vešliomis žandenomis ir puikiai valdantys XIX a. stiliaus lazdeles. Deklamuodami Puškino eileraščius kaip karinius rikiuotės himnus, jie greit įveikia kitas grupuotes ir įveda geležinę savo tvarką. Filmo finale Puškino sekėjai žygiuoja gatvėmis jau nusiskutę galvas à la Majakovskis ir deklamuoja jo „Kairįjį maršą"...

Rusiškąją „Prisukamo apelsino" versija pakrikštytas ir daugelio pamirštas J. Mamino filmas, 1990 m. apdovanotas kino kritikų asociacijos premija San Sebastiano festivalyje, išniro iš užmaršties būtent dabar, kai ėmė aiškėti, jog totalinė propaganda ir manipuliavimas žmonių sąmone yra būdingas ne tik „totalitarinėms", bet ir „demokratinėms" santvarkoms. Filmo kūrėjai sako: įvairiomis manipuliacijomis šiais laikais galima iškreipti ir savo tikslams pajungti bet kokią, net pačią gražiausią ir nuostabiausią idėją.

Filmo ištrauka:

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija