b_850_315_16777215_00_images_iliustracijos_2014_vilnius_muzikos_terapija.jpg

 

Kas yra muzikos terapija? Kaip muzika mus veikia? Kam muzikos terapija gali padėti? Kas taiko muzikos terapiją? Šie bei kiti klausimai bus aptariami paskaitoje, kurią skaitys Zita Abramavičiūtė – socialinių mokslų doktorantė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos jaunesnioji mokslo darbuotoja, Lietuvos muzikos terapijos asociacijos Tarybos narė. Renginys vyks vasario 24 d., pirmadienį, 18 val. VU Chemijos fakulteto 125 auditorijoje, Naugarduko g. 24, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

Paskaitos garso įrašas:

Zita Abramavičiūtė. Muzikos terapija by Luni_Vilnius on Mixcloud

Muzika yra neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis, būtina kiekvieno asmens sveikatai, žmonių bendrystei ir gerovei. Muzikos poveikis sveikatai žinomas nuo neatmenamų laikų, bet moksliniai tyrimais paremtas muzikos taikymas – muzikos terapija – yra naujas dalykas. Muzikos terapija kaip šiuolaikiška paslauga, profesija ir universitetuose dėstoma disciplina Vakarų pasaulio kultūroje susiformavo XX a. viduryje. Šiuo metu daugelyje išsivysčiusių šalių yra plėtojama muzikos terapijos paslaugų sistema.

Muzikos terapija priskiriama prie sveikatos priežiūros profesijų. Tai muzikos terapeuto paslauga klientui, turinčiam įvairių terapinių poreikių. Dėka muzikos poveikio išskirtinumo ir daugialypiškumo muzikos terapijos taikymas yra neįtikėtinai įvairus. Muzikos terapijos paslaugos integruojamos gydymo, reabilitacijos, rekreacijos, globos, specialiojo ugdymo, socialinio darbo, prevencinėse sveikatinimo įstaigose ar programose.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija