Zeitgeist AddendumSausio 8 dieną Laisvajame universitete vyks skandalingo filmo „Zeitgeist: Addendum“ ištraukų peržiūra ir diskusijos. Svečiuosis „Zeitgeist judėjimo“ („Zeitgeist Movement“) ir „Veneros projekto“ („Venus Project“) idėjų platinimo Lietuvoje iniciatorius, svetainės www.zeitgeist.lt autorius, informacinių technologijų studentas, programuotojas Andrius Virbičianskas. Pranešėjas trumpai pristatys „Zeitgeist judėjimą“ ir „Veneros projektą“, papasakos, kokios jų perspektyvos pasaulyje ir Lietuvoje.

Svečias teigia, kad iš prigimties žmonės nėra linkę nusikalsti, todėl nei policija, nei hierarchinės kontrolės sistema (valdžia) yra nebūtina. Priešingas požiūris yra dirbtinai įdiegtas. Nusikaltėliais žmones padaro aplinka. Norint spęsti problemas, reikia keisti aplinką, o tam būtina suprasti aplinkos problemas.

Viena didžiausių, teigia LUNI svečias, yra pinigais paremta ekonomika arba kapitalizmas. Pasak pranešėjo, piniginė ekonomika yra puikus būdas kontroliuoti žmoniją, nes pagrindiniu tikslu tampa pinigų ir daiktų siekimas, nemąstant apie svarbesnius žmogaus gyvenimo tikslus.

A. Virbičianskas teigia, kad demokratija, kurioje gyvename, yra vergovė, kur vergų darbo efektyvumas padidinamas iki maksimumo, o pasipriešinimas sumažinimas iki minimumo. Jis dėsto, jog ši demokratija suteikia žmonėms iliuziją, kad jie gali gauti tai, ko nori, tačiau žmonių tikslai nukreipti vien į maksimalaus turto siekimą. Žmonės daro daug dalykų tik todėl, kad jiems suteikta galimybė juos daryti, o ne todėl, kad to iš tikrųjų norėtų. To pasekmė tokia, kad nebemąstoma, kas svarbu, tik be saiko imama tai, kas pasiekiama, ir toks gyvenimo būdas tampa „natūralus“. Lektorius siekia nuginčyti tokio gyvenimo būdo suabsoliutinimą ir skatina alternatyvas.

Įsivaizduokite galimybę gyventi kitokiame pasaulyje, kur nėra skurdo, bado, smurto ir karų. Kur žmonėms nereikia kiekvieną dieną lenkti nugaras kažkam, kad galėtų prasimaitinti ir turėti stogą virš galvos. Tai nėra fantastika, tai natūrali žmonijos evoliucija, kurią stabdo mūsų pasenusios ir suinteresuotų institucijų primestos pažiūros. Atėjo laikas keistis, ir tai yra mūsų rankose.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija