manvydas cekaviciusGruodžio 17 d., pirmadienį, 18 val., Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su Lietuvos jaunimo sąjungos nariu, tarptautinio projekto „Roots of Food” („Tikrosios maisto šaknys”) koordinatoriumi Manvydu Čekavičiumi. Lektorius papasakos apie natūralų maistą, ekogyvenviečių kūrimo patirtį, atsakys į klausimus, kodėl svarbu žinoti maisto auginimo ir gaminimo tradicijas bei kodėl negalima uždrausti augalų sėklų mainus tarp ūkininkų ir kitų žmonių. Renginys vyks VU Chemijos fakulteto 125 aud., Naugarduko g. 24, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

Šiandien smulkieji gamintojai, žemdirbiai, amatininkai ir kitų sričių smulkieji verslininkai sunkiai skinasi kelią. Nors liberaliomis idėjomis paremta šių dienų globali rinka ir skelbia, kad visi yra lygus ir turi tas pačias teises susikurti gerbūvį, iš tiesų smulkiesiems kovoti prieš stambias korporacijas, stambius žemvaldžius ir finansininkus darosi nebeįmanoma. Europos Sąjunga ir nacionalinė valdžia, norėdama „padėti" žmonėms, sukuria tokias sąlygas, kurios naudingos tik stambiesiems, o ne silpniesiems. Ne išimtis ir maisto pramonė.


Šių metų lapkričio 9-11 d. Austrijos sostinėje Vienoje vyko konferencija, kurioje nevyriausybinės Europos ūkininkų, sodininkų ir sėklų saugotojų organizacijos aptarė šiuo metu ES ir EK ruošiamą dokumentą dėl sėklų ir augalų pardavimo bei dauginimo teisės aktų pakeitimo.

Pagrindinis konferencijos tikslas - suvienyti Europos šalių organizacijas, kurios rūpinasi smulkaus ūkio išsaugojimu, bioįvairovės skatinimu ir kitomis aplinkosaugos ir socialinėmis kaimo problemomis. Jei ūkininkai, sodininkai ir sėklų saugotojai nesusivienys ir nepalaikys savo pozicijos, įstatymas dar labiau pasunkins jų dalią. Jau dabar beveik 80% pasaulio sėklų rinkos priklauso 10 korporacijų.

Kviečiam į paskaitą, kurios metu bus pristatoma, su kokiomis problemomis susiduria smulkieji verslininkai ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija