avietinis reichas

2012 m. gruodžio 12 d., trečiadienį, 18 val. Laisvasis universitetas kviečia peržiūrėti ir aptarti skandalingą bei bravūrišką režisieriaus Bruce’o Labruce’o juostą „Avietinis reichas“ („Raspberry Reich“, 2004). Filmas dubliuotas rusų kalba su angliškais subtitrais. Renginys vyks baro „Misterija” II a. salėje, Totorių g. 18, Vilniuje.

 

Renginys Facebook'e

Skandalus itin mėgstantis pornografinių filmų režisierius Bruce’as Labruce’as 2004 m.
susuko satyrinę parodiją „Avietinis reichas”, kuri tais pačiais metais laimėjo pagrindinį Melburno andergraundinių filmų festivalio prizą ir per dvejus metus buvo parodyta dar 52 festivaliuose. Tai homoerotinė satyra, kandžiai parodijuojanti ideologijos, kurią priimta vadinti „komunizmu”, štampus, teroristines kairiųjų radikalų organizacijas ir jų veiksmus.

Pagrindiniai filmo „herojai” – „šeštąja RAF karta” pasivadinę teroristinės „Rote Armee Fraktion” organizacijos sekėjai, nesėkmingai bandantys sukelti pasaulinę… homoseksualinę revoliuciją. Paskelbę intifadą heteroseksualumui, puritoniškumui ir kapitalizmui, organizacijos nariai krušasi tarpusavyje ir įtraukia į seksualinius žaidimus jų pagrobtą turtingo verslininko sūnelį...

Filmas – irin plakatiškas ir bravūriškas. Kiekvieną veikėjų veiksmą lydi juos paaiškinantys ir įprasminantys šūkiai: „Heterosekualumas – tai opiumas masėms!“, „Revoliucijos nebus be seksualinės revoliucijos, o šios – be homoseksualinės revoliucijos!“, „Revoliucija yra mano meilužis!”, „Masturbacija yra kontrrevoliuciška!”, „Iškrušk mane revoliucijos vardan!”, „Iš miegamųjų – į gatves!”.

Juosta, nufilmuota XX a. 7-ajam dešimtmečiui būdingu „naujosios bangos” stiliumi, savotiškai tęsia Johno Waterso ir Dušano Makavejevo andergraundinio kino tradicijas. Atskiras filmo scenas jungia „ideologiškai teisingi” K. Marxo, Mao, Che Guevaros, 1968 m. studentų revoliucijos šūkiai, o atviros erotinės scenos pridengtos George’o W. Busho ir Tony’io Blairo portretais.

Ištrauka iš filmo:

 

 

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija