psichogeografija vilnius2012 m. spalio 22 d., pirmadienį, Laisvasis universitetas (LUNI) rengia psichogeografinį pasivaikščiojimą po Vilniaus senamiestį. Renkamės 18 val. Rotušės aikštėje prie fontano.

Renginys Facebook'e

Pasidalinsime į grupeles po 3-5 žmones. Grupelės gaus „instrukcijas”, kuriose surašytos siūlomos (bet ne privalomos) judėjimo kryptys. Pvz., 1. Žingsniuoti į pietus, 2. Sukti į kairę, 3. Eiti pavėjui, 4. Pasukti triukšmo pusėn, 5. Eiti pagal kvapą... Valandą vaikščiosime po senamiestį, atmintyje fiksuodami asmeninius pojūčius, kuriuos sukėlė vieni ar kiti objektai, veikdami mūsų regą, klausą, uoslę, skonį ir lytėjimą.

19:30 val. susirinksime kavinės „Balti drambliai” rūsyje. Čia kiekvienas mūsų galės nupiešti psichogeografinį savo kelionės žemėlapį – ant popieriaus lapo flomasteriu pažymės kelionės maršrutą ir pojūčius sukėlusius objektus.

Spektaklio visuomenės kritikas Guy Debord’as „Miesto geografijos kritikos” įvade apibėžė psichogeografiją kaip discipliną, studijuojančią sąmoningai organizuotos arba neorganizuotos geografinės aplinkos poveikį žmonių elgesiui ir emocijoms. Kitais žodžiais tariant, psichogeografija – tai asmeninių pojūčių geografija, leidžianti užrašyti ir perteikti kitiems savo miesto erdvių patyrimą. Jismarkiai skiriasi nuo „objektyviosios” geografijos, įkūnijamos nuasmenintais ir unifikuotais miesto žemėlapiais.

Apie psichogeografiją: http://en.wikipedia.org/wiki/Psychogeography
Psichogeografinis dreifas po Vankuverį:

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija