reporteris2012 m. gegužės 24 d., ketvirtadienį, 18 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į Prancūzų instituto Lietuvoje rengiamą žurnalisto Jeano-Pierre'o Chapelle'io paskaitą „Ar viską galima rodyti?”. Paskaita bus verčiama į lietuvių kalbą. Renginys vyks Prancūzų institute, Didžiojoje g. 1, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

Pasaulio žiniasklaidoje nuolat diskutuojama ir polemizuojama apie nuotraukų publikavimą ir vaizdo medžiagos sklaidą: Ben Ladeno mirties, Dominique‘o Strauss-Kahno suėmimo ir kitais atvejais.

Vienos fotografijos įamžino siaubingus stichinių nelaimių ištiktų šalių vaizdus (2004 m. gruodžio ir 2011 m. kovo cunamių), žmonių ir karų žiaurumą (koncentracijos stovyklų išvadavimą 1945 m., napalmo bombas Vietname, rugsėjo 11 d. teroro aktus Niujorke). Yra fotografijų, kurios sukėlė užuojautą ir solidarumo jausmą bado, etninių karų, žemės drebėjimų aukoms. Taip pat fotografijų, kurios išlieka atmintyje kaip sugrąžintos brolystės ženklas (Mitterand‘as ir Kohlis susikibę rankomis Douaumont‘e 1984 m. rugsėjo 22 d.).

Svarstant, publikuoti fotografiją ar ne, redakcijose keliami rimti klausimai. Multimedijų žiniasklaidoje atsakomybė už vaizdą yra pati didžiausia, didesnė nei už straipsnį.

Jeanas-Pierre‘as Chapelle‘is, didžiausiu tiražu leidžiamo Prancūzijos dienraščio „Ouest-France" vyr. redaktoriaus pavaduotojas, atsakingas už deontologijos normų laikymąsi, kalbės apie kiekvieną dieną redakcijoje priimamus sprendimus: ar viską reikia rodyti? Kasddieniame savo darbe lektorius vadovaujasi keturiais principais: pasakyti, bet nepakenkti; parodyti, bet nešokiruoti; paliudyti, bet nepulti; paviešinti, bet nesmerkti.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija