Pijus BaceviciusGana neįprastu laiku – šeštadienį, gruodžio 17 d., 12:00 val. – Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į gana neįprastą seminarą. Trumpam į Lietuvą iš Nicos atvykęs Pijus Bacevičius seminare „De Arte Martialis” supažindins su tradicinio kovos meno rūšimis, specifika bei idėjomis. Susitikimas su Okinawos kobudo juodo diržo bei karatė (shorin-ryū) mėlyno diržo savininku vyks didžiojoje „Artotekos” salėje, A. Strazdelio g. 1, Vilniuje (netoli Bastėjos ir muzikinio „Tamstos” klubo).

Renginys Facebooke

      Paradoksalu, bet tradicinis Rytų kovos menas, XIX a. europiečių atrastas ekonomiškai atsilikusiose Azijos šalyse, XXI a. Vakarų pasaulyje savo populiarumu nebeatsilieka nuo savo istorinų židinių. Globalizacijos padarinys ar vakariečių išsižadėtos „riterystės“ sugrįžimas kitu – egzotiškesniu – pavidalu?

 Visiškai galimas daiktas, kad Lietuva, būdama Europos kultūrinėje periferijoje, tradicinį kovos meną suvokia savaip. Užspausta pusiau postsovietinio pragmatizmo, pusiau antisovietinio judeo-krikščioniško konservatyvaus mąstymo rėmų, lietuvio sąmonė su panieka arba baikštumu dairosi į tai, „ko ankščiau nebuvo“, vadinasi, ir nereikėjo...

Nerengsime viešos apklausos, bet iš LUNI paskaitų dalyvių būtų įdomu išgirsti, kokios pirmos asociacijos juos aplanko išgirdus terminą „kovos menas“. Bruce Lee filmai, sportas, savigyna, gimnastika, mankšta ar visų šių išvardytų dalykų kratinys? Ateikite, išreiškite savo nuomonę.

Į jūsų klausimus atsakyti bei plačiau pakomentuoti tradicinio kovos meno subtilybes bandys Pijus Bacevičius – 2-asis Oshūkai shorin ryū karate-do kyū bei 1-asis Oshūkai Matayoshi-ryū kobudo danas.

Pijus Bacevicius2

 

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija