recycled america2011 m. lapkričio 7 d., 18:00 val., Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia susipažinti su dviem amerikiečiais broliais, kurie keliauja po Ameriką savadarbiais dviračiais ir filmuoja alternatyvias bendruomenes. „Skype“ internetinio ryšio konferenciją su „ReCycled America“ kūrybinės grupės nariais – broliais Timu ir Noahu – moderuos šios pažinties iniciatorius EHU studentas Vsevolodas Avramenka. DĖMESIO: KEIČIASI PASKAITOS VIETA. Pirmadienio, lapkričio 7 d., paskaita "Kita Amerikos pusė: alternatyvios bendruomenės" vyks ne "Artotekoje", o VU Chemijos fakultete, Naugarduko g. 24, Vilniuje. Ten bus erdviau, nes žada eiti daugiau žmonių negu tikėtasi.

Renginys Facebook'e

      Šią vasarą LUNI bičiulis Vsevolodas autostopu keliavo po Ameriką. Atsidūręs Naujajame Orleane, jis susitiko du brolius, kurie mina dviračių pedalus ir suka nuostabius filmus apie alternatyvias Amerikos bendruomenes: keturias kartas mažame miestelyje gyvenančius baptistus, palapinių miesteliuose įsikūrusius hipius, apgriautuose skvotuose lindinčius piktus pankus ir pan. Šios alternatyvios bendruomenės atsisako įsijungti į totalitarinę Amerikos sistemą ir palieka daug erdvės asmenybei bei savo identiteto paieškoms.

 Vsevolodas papasakos apie savo kelionę po Ameriką, pažiūrėsime kelis „ReCycled America“ kūrybinės grupės sukurtus filmus, internetinio ryšio pagalba susisieksime Timu ir Noahu, kurie mums papasakos apie kitą amerikietiško gyvenimo pusę.

Antrasis Pasaulinis karas pavertė griuvėsiais beveik visą industrinį pasaulį, tad atsiradusį ekonominį vakuumą netrukus užpildė Jungtinės Amerikos Valstijos. Milžiniškos amerikiečių pastangos ir resursai pokariu buvo skirti tam, kad būtų pastatyti didžiuliai, vienas nuo kitos atskirti namai ir įkurtos tarptautinės verslo korporacijos, ignoruojančios vietinę prekybą. Susiformavo priemiesčiai, užgožę kaimo kultūrą, atplėšę žmones nuo žemės ir izoliavę kaimynus. Užgimė nauja amerikietiškos svajonės interpretacija, kurią įkūnijo sterilios, baltutėlės, tipinį amerikietį saugančios tvoros įvaizdis.

Kartu su žmones skiriančiomis tvoromis Amerikoje ėmė rastis judėjimai, pasisakantys už bendrystę ir alternatyvų gyvenimo būdą. Dalis amerikiečių nepanoro apsigyventi priemiestyje, nusipirkti automobilį ir eikvoti laiką kasdienėms kelionėms į didžiulius prekybos centrus. Gilus susvetimėjimo bei socialinės atskirties jausmas vertė žmones burtis į alternatyvias bendruomenes, kuriose amerikietiškos svajonės sukelta bendravimo erozija būtų minimali.  

Viena iš tokių bendruomenių vadinasi „ReCycled America“. Grupelė entuziastų, minančių „Asheville Bike ReCyclery” kooperatyvo sumeistrautų dviračių pedalus, nusprendė nukeliauti nuo rytinės iki vakarinės Amerikos pakrantės, pakeliui stebėdami ir videokamera fiksuodami nedideles bendruomenes, kurios stengiasi atsispirti žlugdančiai susvetimėjusios Amerikos kultūrai ir grįžti prie savo bendruomeninių šaknų.

Daugiau info: http://www.americarecycled.org/

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija