puikus_naujas_psichopatu_pasaulis_-_mazasGegužės 25 d., trečiadienį, 18:00 val., LUNI ir „Kitų knygų“ leidykla kviečia į vakarą „Puikus naujas psichopatų pasaulis“, kuriame bus aptariamos trys knygos: Irwine‘o Welsho „Purvas“, Iaino Bankso „Tiltas“ ir Bretto Eastono Elliso „Amerikos psichopatas“. Apie knygas ir jų autorius kalbės Marius Burokas, Darius Pocevičius ir Saulius Repečka. Pokalbis bus gausiai iliustruotas fotografijomis, dokumentiniais kadrais ir filmų ištraukomis. Pašnekesį moderuos literatūros kritikė Aušra Kaziliūnaitė. Renginys vyks „Mint Vinetu“ knygyne, Šv. Ignoto g. 16/10, Vilniuje.

Renginys facebook‘e

I. Welsho „Purve“, I. Bankso „Tilte“ ir B.E. Elliso „Amerikos psichopate“ savaip nagrinėjama viena ir ta pati tema – sociopatologinės ir psichopatologinės mūsų visuomenės būsenos.

„Purvo“ herojus – tūlas tvarkos sergėtojas, Edinburgo policininkas Briusas Robertsonas –.mėgsta žaginti jaunas merginas, spardyti sulaikytiesiems galvas, plėšti senas ponias ir svaigintis nelegaliomis medžiagomis. „Tilto“ herojus – inžinierius, gyvenantis įprastą ir betikslį buržua gyvenimą šiandieniniame Edinburge, – panyra į komą ir ima klaidžioti po būsimos totalitarinės valstybės vizijas. Pagrindinis „Amerikos psichopato“ veikėjas – jaunas, žavus, turtingas, išsilavinęs, inteligentiškas Volstrito brokeris Patrikas Beitmanas – dienomis gyvena nepriekaištingą respektabilaus aukštuomenės atstovo gyvenimą, o naktimis virsta serijiniu žudiku, narkomanu ir kankintoju.

Ar iš trijų kūrinių galima susidaryti bendrą mūsų visuomenės vaizdą? Kodėl mūsų „puikus naujas pasaulis“, apie kurį kalbėjo A. Huxley, yra patologiškai paskendęs smurte ir prievartoje? O gal mes esame specialiai gąsdinami įvairiausio plauko psichopatais? Į šiuos klausimus mėginsime atsakyti vėliau vyksiančioje diskusijoje.

puikus_naujas_psichopatu_pasaulis

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija