jake_levineGegužės 16 d., pirmadienį, 18 val., Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į andergraundo literatūros žinovo Jake’o Levine’o paskaitą „Kaip nugalėti kapitalizmą? Ogi tiriant kalbos pasąmoningumą ir siurrealumą!“. Renginys vyks interaktyvioje meno erdvėje „Artoteka”, A. Strazdelio g. 1, Vilniuje (netoli Bastėjos ir „Tamstos“ klubo). Lektorius kalbės angliškai.

Renginys facebook‘e

Freudas iškėlė hipotezę, kad žmogaus psichiką galima ištirti vieninteliu būdu – įžengti per galines sąmonės duris, per pasąmonę. Mūsų pasaulio suvokimas yra stipriai perfiltruojamas per mūsų sąmonės sąveiką su realybe. Pasąmonė yra kaip didelis archyvas, jame saugoma visa sensorinė informacija, kuri, mūsų sąmonės požiūriu, yra nereikalinga kasdieniame gyvenime. Tuo būdu mes tampame savo pačių proto įkaitais – proto, kuris priskiria prasmes įvairioms visuomenės konstrukcijoms (kapitalizmui, darbui, savigarbai, meilei, seksui ir t.t.).

Norėdami išlaisvinti visuomenę, pirmiausia turime išmokti išlaisvinti pasąmonę bei suteikti jai kalbą. Šiose dirbtuvėse mes gilinsimės į XX amžiaus poezijos technikas, kuriomis buvo bandoma pasinaudoti pasąmone ir suteikti jai kalbą. Pasąmonei iškilus, gimsta naujas asmuo!

Jake’as Levine’as – Amerikos poetas, kilęs iš iš Tuscono, Arizonos valstijos. Dėstytojas, „The Threshold of Erasure“ knygos bei įvairiuose leidiniuose spausdintų tekstų autorius, „Sonora Review“  redaktorius. Jake‘as šiuo metu gyvena Vilniuje, yra gavęs Fulbrighto stipendiją. VU dėsto Amerikos literatūrą, yra vasaros literatūros seminarų programos direktorius, o taip pat „Bagel Reintroduction Project” kuratorius.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija