vyrai_nusikalteliaiLaisvasis universitetas (LUNI) kviečia į VDU socialinių mokslų doktorantės Rūtos Petkevičiūtės paskaitą „Vyriškumo samprata smurto, nusikalstamumo ir kalėjimų tyrimuose“. Renginys vyks balandžio 13 dieną, trečiadienį, 18:00 val., baro „Misterija“ I a. salėje, Totorių g. 18, Vilniuje.

Renginys facebok‘e

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2009 metais Lietuvoje laisvės atėmimo įstaigose įkalinta 6711 vyrų ir 311 moterų. Toks ryškus atotrūkis tarp įkalintų vyrų ir moterų pastebimas ne tik Lietuvoje. Būtent todėl kriminologijoje bei nusikalstamumo tyrimuose vyriškumo, kaip socialinio konstrukto, konceptas pradedamas taikyti kaip vienas iš pagrindinių įrankių.

Toks naujas požiūris į nusikalstamumą skatina žvelgti į nuteistuosius bei jų santykius, naudojant vyriškumo sampratas bei teorijas. Būtent vyriškumo studijų prieigų pagalba šio pranešimo metu bus bandoma aiškintis, kaip visuomenėje kursuojančios vyriškumo sampratos įtakoja smurtą ir nusikalstamumą. Taip pat kokios ir kaip vyriškumo formos modeliuojamos kalėjimo erdvėje bei kriminalinėse subkultūrose.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija