anarchistai_vs_socialistaiRugsėjo 16 d., ketvirtadienį, 18:00 val., Laisvasis universitetas (LUNI) rengia viešą diskusiją „Anarchistai ir socialistai apie asmenį, pilietį, visuomenę ir valstybę“. Socialistų pozicijas gins Socialistinio liaudies fronto (SLF) pirmininkas A. Paleckis ir pavaduotojas ideologijai M. Bugakovas. Anarchistiniam požiūriui atstovaus „Juodraščio“ bendradarbis S. Užpelkis ir LUNI aktyvistas A. Blumberg. Diskusiją moderuos politikos analitikė D. Repečkaitė. Dalyvauti debatuose kviečiami visi, besidomintys kairiosiomis politinėmis srovėmis. Renginys vyks „Artotekos” kūrybinėse dirbtuvėse, Strazdelio g. 1, Vilniuje (šalia Vilniaus bastėjos ir „Tamstos” klubo).

Renginys facebook'e

Sunkėjant gyvenimo sąlygoms, nepasiteisinus dešiniajam „gerovės rinkos“ modeliui, vis didesnei daliai piliečių kairiosios idėjos tampa artimos, net jei jie sąmoningai ir nesitapatina su kairiąja ideologija. Tiesa, šis procesas ne toks vienareikšmis, koks pasireiškia Vakarų valstybėse - bent jau dėl to, kad bet kokios kalbos apie socialinį teisingumą, neigiamą kapitalo arba valstybės, kaip represinės struktūros, įtaką visuomenei dažnai sulaukia kaltinimų vos ne Lietuvos išdavyste ar bent jau nostalgija TSRS.

Tai seniai žinomas propagandinis triukas, kuriuo siekiama suformuoti neigiamą nuomonę apie visas kairiąsias ideologijas, o jei į dešiniųjų „taikiklį“ patenka kokia nors viena organizacija ar neformalus judėjimas, prie bendrų mitų apie "baisiuosius kairiuosius" dar pridedama, kad, pvz., anarchistai yra siaubūnai smurtautojai, kurių tikslas – išdaužyti kuo daugiau vitrinų, o socialistai kiaurą parą tik ir svajoja, kaip prisijungti prie Rusijos. Be to, visi kairieji yra "prakeikti komunistai".

Kol mitai apie baisūnus kairiuosius sklando tik tarp jaunųjų konservatorių aktyvo, tai nekelia jokio pavojaus. Tačiau kuomet tie patys mitai „apsigyvena“ socialistų, anarchistų ar socialdemokratų galvose, tuomet jau pats laikas pradėti kalbėti iš esmės.

Kaip jau galima suprasti iš diskusijos pavadinimo, joje bus stengiamasi išryškinti anarchistų ir socialistų požiūrių skirtumus bei tapatumus. Oponentai diskutuos pačiais įvairiausiais klausimais - apie visuomenę, valstybę, tautiškumą, patriotizmą, politkorektiškumą, mažumų teises, feminizmą, kapitalą, verslą, komunizmą ir t.t. Laukiama karštų diskusijų ir tikimasi, kad prie pagrindinių oponentų prisijungs visi atėjusieji.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija