slam_poezija

Rugsėjo 14 d., antradienį, 18:00 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su dviem „slam“ poezijos atlikėjais – Domu Godosbroliu Raibiu ir Žygimantu Mesijumi Kudirka. „Slemeriai“ pateiks trumpą „slam“ poezijos istoriją, iliustruotą audio- ir videomedžiaga. Antrojoje susitikimo dalyje ims veikti kūrybinės dirbtuvės, kurių metu kiekvienas norintis galės kurti savo poeziją. Renginys vyks „Kultflux“ platformoje, Neries krantinėje prie Mindaugo tilto Vilniuje. 

Renginys facebook'e

„Slam“ (angl. – trenkimas, trankymas; šnekamojoje kalboje - griežta kritika) poezija tampa bet kuris literatūros žanras (eilėraštis, proza ir pan.), kuomet jis skaitomas prieš auditoriją pagal „slam“ poezijos varžybų taisykles. Reikia pabrėžti, kad „slam“ poezijoje svarbiausias dalykas yra abipusis malonumas, o ne varžymasis ar taisyklės, tai yra pasirodymu mėgaujasi ir pasirodantis poetas, ir klausytojas salėje.
Kadangi „slam“ poezija visuomet atliekama gyvai, o jos tikslas nėra tik perteikti tekstą, bet ir sudominti žiūrovą, ji tampa tarsi lydinys, sudarytas iš dviejų pagrindinių dalių – 50% teksto ir 50% scenos meno. Tekstas gali būti komiškas, tragiškas, rimuotas arba tik žodžių žaismas, jis neprivalo būti literatūrinis. „Slam“ poetai dažnai naudoja žargoną. Scenos menas – viskas, kas atliekama ant scenos: vaidyba, dainavimas, pantomima, imitacijos, parodijos ar tiesiog skandavimas. „Slam“ poeziją gali skaityti kiekvienas. Skaitovai skaito tik savo darbus. Tematikai netaikomi jokie apribojimai, galima kalbėti apie viską: politiką, socialines problemas, sportą, meną, meilę, neapykantą, džiaugsmą ir nusivylimus, galima tiesiog sukurti savo trumpą „performansą“. Svarbiausias dalyvio uždavinys – kuo įdomiau perduoti savo žinutę susirinkusiems žmonėms. Susidomėjai? Nori dalyvauti? Nežinai nuo ko pradėti? Pradėk nuo savęs, nuo to, kas tau svarbu, nuo to, ką pats išgyvenai, išgyveni ar norėtum išgyventi. Pasauliui jau seniai nebeįdomūs menininkai, inžinieriai, kasininkai ar juo labiau mokytojai, daktarai, politikai ir policininkai – pasauliui įdomios asmenybės, tokios, kokia esi tu!

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija