Laurynas_Ragelskis2010 m. birželio 28 d., pirmadienį, 18:00 val., „ARTotekos“ kūrybinėse dirbtuvėse, A. Strazdelio g. 1, Vilniuje, Laisvasis universitetas (LUNI) rengia pažintinę paskaitą, skirtą Koranui – svarbiausiajai islamo civilizacijos knygai. Su pagrindinėmis islamo idėjomis supažindins Laurynas Ragelskis, savarankiškai studijuojantis Koraną.

Renginys facebook'e

Globaliame pasaulyje kontaktai tarp civilizacijų tampa vis aktualesni. Nebeliko mažo jaukaus pasaulėlio, kuriame galima buvo gimti, užaugti bei mirti taip ir nesužinojus, kad be įprastos pasaulėžiūros, perimtos iš tėvų bei aplinkos, egzistuoja ir kitokia pasaulėžiūra.

Palaimingas nežinojimas baigėsi – skirtingų civilizacijų ribos jau persidengė, tad mums vis dažniau tenka susidurti su kitos pasaulėžiūros atstovais. Jie kitaip mato šį pasaulį, kitaip vertina jame vykstančius procesus ir todėl kitaip įsivaizduoja pasaulio tvarką, pagal kurią „visi gyventų ilgai ir laimingai“.

Šitas skirtingas „pasaulio tvarkos“ įsivaizdavimas ir sukelia pagrindinius konfliktus. Tačiau norint dėl kažko konfliktuoti, būtų sveika bent bendrais bruožais išsiaiškinti, su kuo gi turime reikalą. O aiškintis geriausia pradėti nuo pamato, ant kurio pastatyta civilizacijos pasaulėžiūra. Pagrindinis (ir praktiškai vienintelis) islamo civilizacijos pamatinis akmuo – Koranas.

Pasitelkę šioje gana nedidelę knygą, pusiau klajoklių arabų gentys per šimtą metų sugebėjo sukurti imperiją, didesnę nei Romos. Ši knyga – pagrindinis šiandienos pasaulyje sparčiausiai plintančios religijos šaltinis. Šią knygą kaip esminį argumentą ir taikinį pasirenka aršieji islamo priešininkai. Nes kaip tik Korane yra įvardinta visa mums nepažįstamos pasaulėžiūros esmė. Laikas susipažinti, nes faktai rodo, kad greičiausiai mums teks gyventi kartu.

Laurynas Ragelskis (g. 1977) – studijavo architektūrą, užsiiminėjo tapyba, rašė ir teberašo eilėraščius. Pastaruoju metu dirbo viename iš Globalaus Smegenų Pudrinimo Tresto filialų – reklamos agentūroje. Profesinės kančios ir vykdomos veiklos disonansas su vidiniu dvasiniu pasauliu sukėlė aštrų ir nenumaldomą Tiesos Paieškos poreikį, kurio vedamas pranešėjas susidūrė su informacija, iki tol buvusia už jo supratimo ribų.

Kaip sakė visų gerbiamas Kuzma Prutkovas: „Daugelis dalykų mums nesuprantami ne todėl, kad mes per silpni juos suvokti, o todėl, kad jie neįeina į mūsų sąvokų ratą.“

KORAN

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija