pasidaryk alaus patsBirželio 20 d., sekmadienį, nuo 15:00 iki18:00 val., Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia iškylai į Dargužius – už 50 km nuo Vilniaus įsikūrusį gatvinį Dzūkijos kaimą. Dargužiuose atidarytuose „Sūrininkų namuose“ susipažinsime su naminio alaus darymo paslaptimis, paragausime šviežio alučio. Užsiėmimą ves „pasidaryk pats“ (DIY) filosofas, liaudies aludaris Albertas.

Renginys facebook'e

Dažnam atrodo, kad daugelį kasdien valgomų ir geriamų produktų gali pagaminti tik ekspertai baltais chalatais, dirbantys brangios įrangos prikištuose fabrikuose. Tačiau šalia mūsų gyvena labai paprasti sūrininkai bei aludariai, kurie, naudodami kiek mažiau įrangos, tačiau kur kas daugiau meilės, pagamina tikrai neeilinio skonio originalius produktus.

„Sūrininkų namai“ įsikūrę Valdo ir Rasos sodyboje, gatviniame Dzūkijos kaime – Dargužiuose. Prieskonių ir žolelių daržas savo kvapais apglėbęs nediduką sūrininkų namą žaliomis langinėmis. Kieme rupšnoja žolę baronas Pranas. Sename svirne įsikūrusi sūrinė.

Dargužiai – gatvinis kaimas Varėnos rajone, 4 km į rytus nuo Valkininkų ir tiek pat į vakarus nuo Pirčiupių, šalia kelio Vilnius-Druskininkai (A4), 50 km nuo Vilniaus. Pro Dargužius važiuoja visi autobusai iš Vilniaus Pirčiupių kryptimi. Per Pagirius ir Baltąją Vokę galima atvykti ir dviračiais.

Iš Vilniaus į Dargužius siūlome vykti šiais autobusais:

Vilnius - Alytus - Marijampolė (iš Vilniaus išvyksta 12:50, Dargužiuose būna 13:43),

Vilnius - Nedingė - Druskininkai (iš Vilniaus išvyksta 13:05, Dargužiuose būna 13:51),

Vilnius - Simnas - Lazdijai (iš Vilniaus išvyksta 13:45, Dargužiuose būna 14:32).

Iš Dargužių į Vilnių bus galima grįžti:

Lazdijai - Alytus - Vilnius (iš Dargužių išvyksta 18:08, Vilniuje būna 18:55),

Alytus - Daugai -Vilnius (iš Dargužių išvyksta 19:23, Vilniuje būna 20:10).

autobuso bilieto kaina - apie 12 Lt

www.surininkunamai.lt

surininku_namai

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija