Ugne_NarkeviciuteBirželio 16 d., trečiadienį, 18:00 val., prekybos centre „Gedimino 9“ (Gedimino pr. 9, Vilniuje), IV aukšte, rengiamas 3-asis praktinis Lotynų Amerikos šokių užsiėmimas. Šokių mokytoja Ugnė Narkevičiūtė, VGTU studentė, daugiau nei 8-ius metus lankė Tomo Petreikio šokių studiją ir yra didelė Lotynų Amerikos šokių gerbėja. Ji tikisi šokio virusu užkrėsti ir tuos, kurie nebuvo pirmuosiuose užsiėmimuose ir dar net nėra bandę šokti.

Renginys facebook'e

Vasariškas šokių užsiėmimas vėl sujungs norinčius išmokti pagrindinius šokių žingsnius, nuostabias figūras ir sukinius.

U. Narkevičiūtė sako: „Šio užsiėmimo metu pirmą kartą atvykusieji susipažins su čia čia čia šokio ypatybėmis, o ištikimiausieji dalyviai toliau tobulins savo įgūdžius. Kita praktinės paskaitos dalis bus skirta ypač ritmiškam Brazilijos šokiui – sambai. Jis žavi savo dinamiškumu, energija, išraiškingomis figūromis, sinchroniškumu poroje. Užsiėmimo metu daug dėmesio bus skiriama pagrindiniam žingsniui pirmyn-atgal, taip pat figūroms: siūbuojančiam žingsniui su posūkiais į kairę ir dešinę ir botafogams.“

Atvykti kviečiami visi, net ir tie, kuriems tai bus pirmasis kartas šokių aikštelėje. Žingsnių technika bus aiškinama neskubant, kuo aiškiau ir suprantamiau. Abiems šokiams lektorė išrinko muziką, kurios klausant kojos pačios pradės judėti. Dainos padės įsijausti į čia čia čia ir sambos nuotaiką, nes yra dinamiškos, ritmiškos, ekspresyvios ir charakteringos. Bus linksma ir įdomu!

Trumpa sambos šokio istorija

Samba – tai Lotynų Amerikos šokis, kuris yra kildinamas iš Brazilijos. 1917 m. samba pradedama šokti karnavaluose. 1920 m. ji atkeliavo į Europą ir buvo vadinama afrikiečių-portugalų šokiu „Maxixe“. 1924 m. Europoje samba išpopuliarėjo jau su originaliu pavadinimu. Visas pasaulis pradėjo šokti šį Lotynų Amerikos šokį po Antrojo pasaulinio karo.

Samba šokama ratu, prieš laikrodžio rodyklę. Judesiai plastiški, lengvi, išraiškingi, ypač ritmiški. Šokant poroje svarbu išlaikyti statišką viršutinę kūno dalį, o visos figūros išreiškiamos kojomis ir dubeniu. Kasmetinio Rio de Žaneiro karnavalo metu sambos mokyklos iš visos Brazilijos rengia įspūdingus pasirodymus, sudominančius daugybę žmonių.

Trumpa čia čia čia šokio istorija buvo pateikta ankstesniuose anonsuose.

samba

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija