klaus_renoldnerBirželio 14-ąją traukiniu į Lietuvą atvyksta austrų gydytojas, ekologas ir mokslininkas dr. Klausas Renoldneris. Kartu su žmona jie atsiveža sulankstomus dviračius, kuriais keliaus po Lietuvą ir skaitys teorines bei praktines paskaitas įvairiuose miestuose:

• Birželio 14 d., pirmadienį, 18.00 val., Alytaus dailės mokykloje, S. Dariaus ir S. Girėno g. 25, Alytuje.

• Birželio 15 d., antradienį, 18.00 val., Audiovizualinių studijų centre, Daukšos g. 26-1, Kaune.

• Birželio 17 d., ketvirtadienį, 18.00 val., „KultFlux“ platformoje, Neries krantinėje prie Mindaugo tilto, Vilniuje.

Renginys facebook'e

Paskaitose dr. Klausas Renoldneris papasakos apie darną (sustainability) ir klimato kaitą,, pasiremdamas daugiau nei dešimtmetį kaupta patirtimi, supažindins su savo sukurtu judėjimo modeliu, pagrįstu „trigubo palengvinimo principu“ („Principle of Triple Relief”). Kaip rodo lektoriaus tyrinėjimai ir eksperimentai, permainos judėjime gali tapti svarbiomis tvariai plėtrai ir ją skatinti, kadangi jų įtaka ekonomikai ir sveikatai yra ypatinga. Užsiėmimai vyks anglų kalba.

Po teorinės dalies visi norintieji galės prisijungti prie interaktyvaus edukacinio žaidimo „Mobilumas”. Šis komandinis žaidimas lavina kūrybingumą atliekant sveikus ir klimatui nekenksmingus kasdienio judėjimo sprendimus. (Pastaba: žaidimas trunka apie 1 val.)

K. Renoldneris yra austrų gydytojas, dirbęs bei išstudijavęs Afrikos ir Pietų Amerikos šalis bei Austrijos kaimą. Jis yra Vienoje įsikūrusios NVO – Jungtinių Tautų taikos komiteto – pirmininkas. Ypatingai domisi tvaria plėtra. Prieš keturiolika metų nusprendė patyrinėti, kaip keliones automobiliu būtų galima keisti kelionėmis dviračiu arba traukiniu ir dviračiu. Išanalizavęs sugaištą laiką, kaštus, kogistiką ir taršą, jis nustatė, kad pakeitus keliavimo būdą, įmanoma sutaupyti daug pinigų, kuriuos galima investuoti į švarios energijos gavybą.

Jau 1996 metais K. Renoldneris, dirbdamas praktikuojančiu gydytoju atokioje kaimo bendruomenėje žemutinėje Austrijoje, pradėjo eksperimentus transporto ir gyvenimo būdo srityse, didelį dėmesį skirdamas klimato kaitos problemoms. 2006-aisisis išrado tarptautinį emisijos standartą (ISO-Emission Cube) ir interaktyvų mokomąjį žaidimą „Mobilumas”, kuris mokyklose ir bendruomenėse naudojamas kuriant klimatui nekenksmingus kasdienio judėjimo sprendimus. Parašė daug straipsnių, už savo veiklą ir aktyvumą pelnė keletą apdovanojimų. Šiuo metu K. Renoldneris taip pat yra Tarptautinės gydytojų, pasisakančių prieš branduolinį karą, organizacijos (IPPNW) Austrijos skyriaus vadovas. Daugiau informacijos: www.renoldner.eu

klaus_renoldner_2

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija