Larisa_LempertieneBirželio 8 d., antradienį, 18.00 val., Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) skaitykloje, I aukšte, Vokiečių g. 2, Vilniuje rengiama Larisos Lempertienės paskaita apie autentiškumo ir tautiškumo apraiškas XX a. pradžios žydų ir lietuvių bendruomenėse. Larisa Lempertienė yra Vilniaus universiteto dėstytoja, Rytų Europos žydų kultūros ir istorijos tyrimų centro projektų direktorė.

Renginys facebook'e

Fotografijomis iliustruotoje paskaitoje pabandysime pažinti kontekstą, kuriame nuo XX a. pradžios žydų ir lietuvių inteligentai entuziastingai studijuoja fenomenus, jų vadintus „liaudies kūryba“, „liaudies kultūra“, „tautos senove“ ir pan. Ypač domins tokių paieškų priežastis. Apžvelgsime panašias ir skirtingas šio entuziazmo apraiškas žydų ir lietuvių bendruomenėse ir pasvarstysime, ar tai lygiagrečių dalykų panašumas, ar integrali giminystė.

Apie save Larisa Lempertienė sako: „Esu Vilniaus universiteto dėstytoja, Istorijos fakulteto lektorė, bet ne istorikė. Domiuosi tradicinės žydų kultūros raida ir transformacijomis bei socialiniu dėmeniu.“

Lietuvos_zydu_kultura

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija