Dainius_Kinderis2010 m. birželio 7 d., pirmadienį, 18:00 val., „ARTotekos“ kūrybinėse dirbtuvėse, A. Strazdelio g. 1, Vilniuje, Laisvasis universitetas (LUNI) rengia paskaitą apie įdomų ir pigų keliavimo būdą – autostopą. Gilesnį požiūrį į autostopą išdėstys Vilniaus autostopo klubo narys, Lietuvos magelanas Dainius Kinderis, išbandęs šį keliavimo būdą 68 šalyse.

Renginys facebook'e

Sakoma, kad autostopas – tai tiesiog lengvabūdiškas ir ekonomiškas reiškinys, varomas sėkmės varikliu. Autostopas tuo pačiu ir savotiškas mokslas, su savo etiketu, taisyklėmis ir daugybe X faktorių.

Lietuvoje autostopas yra vienas iš greičiausių būdų patekti iš taško A į tašką B. Be to, Lietuvos autostopo kultūra – viena aukščiausių pasaulyje. O kaip yra kitose Europos ir kitu žemynų šalyse? Kokie niuansai ir skirtumai keliaujant autostopu Filipinuose ir Kambodžoje, Gruzijoje ir Ganoje, Kinijoje ir Namibijoje?

Kodėl autostopas, kodėl vienatvėje, kodėl dažnai pačiu sunkiausiu įmanomu būdu?

Autostopas su niekuo nepalyginamas. Fantastiškas jausmas, kai gali praskrosti visą Afriką pakeleivingais automobiliais, asilais ir kupranugariais, sutikti visų socialinių sluoksnių žmones. Gyvenimas kelionėje – permainingas, tranzuojant jis dar labiau permainingesnis.

Kelionėse noriu turėti savo vieno kelią, keliauju vienas, nes mėgstu ramybę, o keliaujant pačiu sunkiausiu būdu sunku rasti bendrakeleivį. Tik keliaujant sunkiomis sąlygomis, per karštus, tuščius kraštus, kai nervai įtempti kaip stygos, galiu pajusti tikrą gyvenimo ir pasaulio pulsą.

Kiek tavo kelionėse yra improvizacijos ir kiek planavimo?

Planavimo daug kelionės pradžioje. Visada žinau, kur važiuoju, nelekiu į nežinią. Paskui prasideda improvizacija, nes kiekviena diena atneša naujų netikėtumų.

Kiek dar turėtum ir norėtum nukeliauti, kad ateitų ramybės jausmas?

Kartais ir dabar pasijuntu senas ir ramus, nes trečdalį pasaulio jau aplankiau. Bet liko tie kiti du trečdaliai, kurių nemačiau. Tada ir aplankys ramybės jausmas...

Pagarsėjai, kaip rašantis keliautojas. Su kuo labiau sieji savo ateitį: su keliavimu ar su rašymu?

Hemingvėjus nebenorėjo gyventi, kai nebegalėjo rašyti. Aš nebenorėsiu gyventi, kai nebegalėsiu keliauti. Bet savo ateitį sieju su rašymu.

Papasakok apie lemtingiausią savo kelionių akimirką.

Du kartus dėl susiklosčiusių aplinkybių padirbtos vizos Centrinės Afrikos šalyse. Nervai užvirdavo ties kiekvienu policijos punktu ir pasienio postu. Ant kortos buvo pastatyta pakankamai daug...

Išduok bent tris sėkmingos autostopininko kelionės paslaptis.

Stiprios kojos. Atvirumas pasauliui. Tikėjimas – bet kada, bet kur, kad ir kaip blogai būtų.

Interviu fragmentai iš: www.crossroad.lt

Dainius_Kinderis_1

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija