b_301_200_16777215_00_images_iliustracijos_2015_kaunas_naujasis_darbo_kodeksas.jpg

Diskusijoje kalbėsimės apie nuo 2016 m. vyriausybės norimą įvesti Naują Darbo Kodeksą. Šiuo kodeksu norima dar labiau liberalizuoti darbo santykius, sumažinti darbuotojų garantijas trumpinant atleidimo terminus bei mažinant išeitines išmokas, prailginti leistiną darbo savaitės trukmę iki 60val. bei įvesti lankstesnes darbo sutartis.

Renginys Facebook'e

Rugsėjo 10d. profsąjungos organizuoja visuotinę protesto akciją prie seimo prieš naująjį Darbo Kodeksą reikalaujant nemažinti darbuotojų garantijų. Tuo tarpu vyriausybės ir darbdavių atstovai tvirtina, kad darbo santykių liberalizavimas išeis į naudą tiek darbuotojui, tiek darbdaviui.

Kas keisis su naujuoju Darbo Kodeksu? Ar galime tikėtis, kad Lietuvoje vidutiniai atlyginimai, kurie beveik liečia dugną palyginus su kitomis Rytų ir Vakarų Europos šalimis, pradės kilti liberalizavus darbo santykius? Ar iš tikrųjų darbuotojai gali tikėtis sąlygų pagerėjimo apmažinus jų garantijas? Ar profsąjungos yra pajėgios kovoti už darbuotojų sąlygų gerinimą Lietuvoje? Kaip kovoti už sąlygų gerinimą žmonėms, kurie dirba projektinius, nepastovius, be jokių garantijų darbus jau dabar?

Diskusijoje dalyvauja: Evaldas Balčiūnas, Irina Judina (SAMPRO - samdomų darbuotojų profesinė sąjunga), Petras Balčaitis (KTVSP - Kauno Troleibusu Vairuotoju Profesinė Sąjunga)

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija