b_359_200_16777215_00_images_iliustracijos_2014_kaunas_sportas-sveikata.jpg

Vasario 12 d., trečiadienį, 19 val. kamerinėje kultūrinėje erdvėje "Butas" (Kęstučio 12-2, durų kodas 247) - Laisvojo universiteto (LUNI) paskaita, kurioje Andrejus Antoninovas aptars "liaudies išmintimi" tapusią frazę "sportas - sveikata".

A. Antoninovas: "Nors ir gyvename vadinamajame mokslo pažangos ir technologijų amžiuje vis dar egzistuoja daug mitų (angliškai "urban myth") ir visuotinai priimtų "išminčių" (angliškai "conventional wisdom"). Jie atsiranda iš esmės dėl civilizacijos propagandinės prigimties, kuri labai aiškiai pasireikšia lozungais. Vienas ryškiausių to pavyzdžių - amerikiečių nuolat skelbiamas "karas su visomis problemomis".

Renginys Facebook'e

Vienas tokių naujųjų mitų yra santykis tarp sporto ir sveikatos t.y. dabar vyraujantis požiūris, kad norint būti sveikai (-m) (kad ir ką tai reikštų), reikia daug ir nesvarbu ką, bet sportuoti. O "sveikatos" priežastis nesvarbi: palaikyti fizinę būklę, numesti svorio, atrodyti kaip Kalifornijos gubernatorius?..

Kodėl tai yra mitas ar "išmintis"? Todėl, kad sportas-sveikata yra išskirtinė sritis. Daugelis tyrimų, kuriais siekiama nustatyti fizinės veiklos teigiamą įtaką sveikatai, gali būti naudojami tik hipotezėms kelti. Operuojama tik duomenimis iš klausimynų, medicininių istorijų ir pan, o ne klinikiniais tyrimais. O klinikiniai tyrimai, turintys nustatyti vienos konkrečios fizinės veiklos didesnę teigiamą įtaką sveikatai nei kitos, dažnai neapibrėžia ir nenustato tų veiklų intensyvumų. Pvz., kassavaitinis sprinto bėgiojimas suteikia nemažiau sveikatinės naudos nei 1 val. ir ilgesnis bėgiojimas ar taip vadinami „cardio" pratimai.

Pagal naujausią informaciją, kurie vis dar nepasiekė „sporto" industrijos, paskaitoje bus bandoma pabandyti į šią temą pažiūrėti iš tikslesnio kampo bei pateikti alternatyvą tiems, kurie norėtų užsiimti fizine veikla sveikatai gerinti, bet vis nesiryžta, nes reikia „daug ir sunkiai sportuoti".

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija