b_400_303_16777215_00_images_iliustracijos_2014_kaunas_robinson_in_space.jpg

 

Vasario 11 d., antradienį, 19.30 LUNI Kaunas renkasi baro BO (Muitinės g. 9) antrame aukšte žiūrėti pusiau-dokumentinio Patricko Keillerio filmo "Robinson in Space" (Robinsonas kosmose/erdvėje).

renginys Facebook'e

1997 m. sukurtas "Robinson in Space" - antroji trilogijos apie realiai neegzistuojantį juokingai beviltišką senstelėjusį skurdų homoseksualų intelektualą Robinsoną dalis. Robinsonas - tiesiai iš XIX a. Baudelaire'o poezijos ir Walterio Benjamino raštų į XX a. pabaigos Angliją nuleistas flaneur. Flaneur - miesto gyventojas, minios žmogus, vaikštantis/klajojantis/besivalkiojantis po urbanistines erdves be aiškiai išreikšto tikslo, lėtai ir melancholiškai besidžiaugiantis griuvėsiais ir puvimo procesu, įsimylintis ne iš pirmo, o iš paskutinio žvilgsnio. "Robinson in Space" - tokio progreso nekenčiančio, Baudelaire'ą, Rimbaud, Benjaminą, Vanegeimą ir Lefebvre'ą cituojančio, apie revoliuciją svaičiojančio flaneur tragiška "žvalgybinė" klajonė zigzagais po postmoderniai distopišką, privatizacijos, militarizmo ir baimės apsėstą Angliją.

"Jis neturtingas ne todėl, kad jam trūksta pinigų, o todėl, kad visa, ko jis trokšta, yra nepasiekiama." Flaneur sąvoką, jos progresą iki neegzistuojančio Robinsono ir lėtus, citatų pilnus Patricko Keillerio filmus pristatys Tomas Marcinkevičius.

Ši peržiūra - trumpo LUNI Kaunas renginių ciklo apie kla(e)jojimą dalis.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija