b_394_250_16777215_00_images_2013_luni_kaunas_plienas.jpgLUNI Kaunas šį sezoną pradeda „Kaunotyros" sesiją - siūlysime geriau pažinti savo (ar nelabai savo) miestą rengdami įvairaus pobūdžio ekskursijas, paskaitas ir diskusijas.

Renginys Facebook'e

XX a. pirmoji pusė, o ypač laikotarpis tarp dviejų pasaulinių karų laikytinas modernistinės architektūros aukso amžiumi. Panašiai ir Kaunas, 1920 m. tapęs laikinąja Lietuvos respublikos sostine, išgyveno pakilius laikus. 1918-1939 Kauno miesto plotas padidėjo 7 kartus, tuo laikotarpiu mieste buvo pastatyta daugiau nei 10 tūkstančių naujų visuomeninių ir gyvenamųjų pastatų, todėl Kaunas laikytinas modernistinės architektūros paveldo Lietuvoje centru.

Kiekvienam kraštui ar regionui buvo būdingi saviti bruožai, tačiau modernistinę architektūrą vienijo sprendimų paprastumas, funkcionalumas, ryškios vertikalios ir horizontalios linijos; pastato konstrukcija ne slėpta, o pabrėžta. Neretai modernistiniai pastatai apibūdinami trimis žodžiais: plienas, stiklas ir betonas.

Kaunas per daug nenukentėjo nuo aviacijos bombų II pasaulinio karo metu, todėl iki šiol yra išlikę didžioji dalis modernistinės architektūros šedevrų. Kviečiame kartu pasivaikščioti po miesto centrą ir sužinoti daugiau apie aplinką, kurioje kasdien vaikščiojame, gyvename, dirbame, susipažinti su (ne)žymiausiais modernistinės architektūros pastatais.

Pasivaikščiojimą kuruos Architektūros ir urbanistikos tyrimų centro (http://www.autc.lt/) vadovas Vaidas Petrulis.

Susitikimo vieta ir valanda bus patikslinta vėliau.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija