b_200_284_16777215_00_images_2013_luni_kaunas_blokada.pngLUNI (Laisvojo universiteto) Kauno skyrius naujus mokslo metus pradeda kroato Igorio Bezinovičiaus filmo "Blokada" peržiūra: kavinėje "Kultūra" (Donelaičio g. 16), antradienį, rugsėjo 10 d., 19 val. Aplinkoje, kurioje studentas yra redukuotas iki žinių vartotojo ir alaus gėrėjo, LUNI kviečia pasižiūrėti - ir pakalbėti apie - karčiai satyrišką Kroatijos studentų protestų istoriją.

2009 m. balandį, protestuodami prieš aukštojo išsilavinimo privatizaciją (be problemų įvykusią Lietuvoje), Zagrebo Filosofijos fakulteto studentai nutraukė paskaitas ir paskelbė ultimatumą ministerijai. Blokada truko 34 dienas, kurių metu prie zagrebiečių prisijungė 20 institucijų studentai visoje šalyje. Tiesioginės demokratijos metodais valdoma Blokada tapo ne tik nuo 1971 m. didžiausiu studentišku veiksmu, bet ir studentų sąmoningumo simboliu, solidarumo ir atkaklumo nuoroda. "Vienas pasaulis - viena kova", "Jūsų švietimas buvo nemokamas, kodėl negalėtų būti ir mūsiškis?" "Švietimas nėra prekė": radikalūs šūkiai Blokados kontekste įgavo labai natūralią reikšmę.

renginys Facebook'e

Meistriškas I. Bezinovičiaus filmas parodo visas įdomiąsias Blokados puses: įsibrovimą į šventąsias dėstytojų erdves, kaukes mainančią fakulteto vadovybę, bailią biurokratiją, nesuvaidintą "grassroots" proceso dinamiką ir sunkų esminių sprendimų priėmimą.

Filmas kroatų kalba su angliškais subtitrais.

Filmo anonsas:

{vimeo}32787273{/vimeo}


Daugiau apie "Blokadą": http://www.blockadedocumentary.net

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija