Haneke pasleptaVDU Filosofijos katedra, bendradarbiaudama su Laisvuoju universitetu (LUNI), tęsia kino ciklą „Filosofija kine“. 2009 m. spalio 14 d., trečiadienį, 18:30 val. VDU menų galerijoje „101” (Laisvės al. 53-101, Kaune) M. Riomerio universiteto politinės filosofijos docentas, DEMOS kritinės minties intstituto direktorius Andrius Bielskis pristatys Michaelio Haneke’s filmą „Caché” („Paslėpta”).

Tai juosta apie paslėptą Vakarų kaltę Trečiajam pasauliui. Populiarus TV laidų vedėjas Žoržas mėgaujasi laimingu gyvenimu su rašytoja žmona Ana ir mažu sūneliu Pjero. Graži idilė tęsiasi tol, kol šeima išsiaiškina, kad kažkas seka ir filmuoja kiekvieną jų žingsnį. Paranojos kamuojamas Žoržas įtaria, kad tai gali būti jo vaikystės draugo alžyriečių kilmės Madžido kerštas už praeityje padarytas klaidas.
Daugelis kino kritikų, o ir pats režisierius neslepia, kad filme panaudoti politiniai aspektai apie Prancūzijos kaltę dėl kolonijinės politikos Alžyre. „Kiekvienos šalies istorijoje yra tamsių dėmių ir kiekvienas iš mūsų dėl kokios nors priežasties jaučia kaltę, tad tas pats gali įvykti Austrijoje, Amerikoje, Jugoslavijoje...“ – teigia M. Haneke. Filmas pradeda gąsdinti žiūrovus itin neįprastais titrais, o po to užmina gausybę mįslių ir nepateikia nė vieno konkretaus atsakymo.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija