Rita banieneLapkričio 23 d., pirmadienį, 18 val., „Liberty Pub“ bare, Putvinskio g. 48, Kaune rengiamas Ritos Banienės aktyvaus sapnavimo seminaras.

Rita Banienė – žinoma žurnalistė, sapnų specialistė, parašiusi knygų apie sapnus. Dešimt metų dirbo Lietuvos nacionaliniame radijuje redaktore ir reportere, Kauno VDU dėstė radijo žurnalistiką. 2005 m. dirbo redaktore Baltijos TV laidoje „Iliuzija – tikrovė“. Rita mokėsi JAV, baigė Roberto Mosso „Active dreaming school“, turi du Reiki lygius. Mokėsi toltekų magijos, šamanizmo, praktikuoja Tibeto priešbudistinės religijos Bono ir budistinės njingmapos Dzogčeną.

Aktyvus sapnavimas – tai metodas pažadinti vaizduotę, atsipalaiduoti ir leisti pasireikšti spontaniškoms vizijoms. Šamanai naudojo būgno garsus – tam tikro dažnumo vibracijas transui sukelti. Transas yra pakeistos sąmonės būsena, kai racionalusis pusrutulis pasitraukia į antrą planą, o dešinysis, atsakingas už vaizduotę, atsiduria pirmame plane.

Šamanai transe gydydavo žmogų tiek psichologine, tiek fizine prasme. Kaip teigia R. Banienė, būgno garsai sukelia transą, ir mūsų protas ima skleisti tam tikrus virpesius. Neurofiziologai išskyrė keletą virpesių grupių, būdingų žmogui: delta – 0,5-4 hercai – gilus miegas, theta ritmas – 4-8 Hz- snūduriavimas, alfa – 8-14 Hz – relaksacinė būsena, meditacija ir transas, beta – 14-30 Hz – susitelkimas.

„Active dreaming school“ metodai padeda žmogui atsipalaiduoti ir patekti į savo pasąmonės saugyklą, kad būtų surasta išeitis iš keblių situacijų, problemų ar ligų. Aktyvaus sapnavimo seansai skirti harmonijai ir pusiausvyrai pasiekti.

Senovės graikams tiek vizijos, tiek sapnai buvo lygiaverčiai dalykai. Šiuolaikiniai mokslininkai įrodė, jog iš tiesų ta pati sąmonė kuria vizijas ir sapnus. Kuo skiriasi vizijos ir sapnai? Yra spontaniškos vizijos bei vaizdiniai, kurių žmogus nekontroliuoja, tačiau užsiimant sapnų valdymu, galima juos keisti ir pakreipti norima linkme. Aktyvus sapnavimas – tai tam tikros pratybos, kurių metu „sapnuojama“ – vaizdinius reguliuojame patys. Kaip sako mitologinis mąstymas ir E. Keisis – nieko neįvyksta anksčiau nei buvo susapnuota. Tai reiškia, jog mokėdami sapnuoti ir fantazuoti, mes kūrybingai keičiame savo gyvenimą.

Žinoma, jog šiuolaikinių žmonių kairysis racionalusis pusrutulis yra labiau išvystytas nei dešinysis, atsakingas už vizijas, kūrybiškumą ir vaizduotę. Aktyvus sapnavimas aktyvuoja šį snaudžiantį pusrutulį. Aktyvaus sapnavimo seminaro metu dalyviai išmoksta savarankiškai naudotis savo pasąmonės resursais.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija