Klaipėdos LUNI naujienos

2012 05 27 LUNI Klaipėda. Filmo „The Yes Men Fix the World“ peržiūra

Skaityti daugiau...2012 m. gegužės 27 d., sekmadienį, 20:00 val., Infoshope (buvusioje "Vydūno" mokykloje, Daržų g.18) Klaipėdos LUNI rengia filmo „The Yes Men Fix the World“ peržiūrą bei aptarimą. Tai bus LUNI auditorijos atidarymas Klaipėdos Infoshope. Filmas anglų kalba. Įėjimas per pagrindines (vakarines) mokyklos duris.

Renginys Facebook'e

„The Yes Men Fix the World“ dokumentinė komedija padaužišku stiliumi pašiepia šiuolaikinės visuomenės godumo kultą ir atvirai tyčiojasi iš didžiųjų pasaulio koorporacijų. Filmo autoriai apsimeta aukštas pareigas užimančiais bosais ar valdininkais ir grynu absurdu paverčia paties aukščiausio lygio verslo konferencijas.

Skaityti daugiau...

2012 05 17 LUNI Klaipėda. Stasys Paulauskas. Malūnėliais prieš atomines elektrines: kas nugalės?

Skaityti daugiau...Šį ketvirtadienį, gegužės 17 d., Klaipėdos LUNI ir susivienijimas Žali.lt rengia paskaitą apie atominę energetiką ir jos alternatyvas, kuri vyks 18 val. „Kultūros namuose: Menas ir kava“ (Tiltų g.3). Paskelbus apie referendumo iniciatyvas, Lietuvoje vėl užvirė aistros dėl atominio projekto. Jo vystytojai neigia visuomenės balso reikalingumą, piliečių atsiklausimo praktikas vadina trukdymu ar net priešiškų šalių sąmokslu prieš Lietuvos energetinę nepriklausomybę.

Renginys Facebook'e

Ar taip yra iš tikrųjų? Ar atominė elektrinė išties reiškia kelią link energetinės nepriklausomybės, ar tai tvarus ir ekonomiškai pagrįstas objektas? Ką darysime su branduolinėmis atliekomis, kurių „galiojimas“ tęsiasi iki šimtų tūkstančių metų, ir jos vis gausėja?

Skaityti daugiau...

2012 05 12 LUNI Klaipėda. Diskusija „Gyvūnų teisės. Kas tai?"

Skaityti daugiau...Gegužės 12 d., šeštadienį, 18 val., Klaipėdos kultūros namuose (menas ir kava), Tiltų g. 3, Klaipėdos LUNI kviečia į diskusiją „Gyvūnų teisės. Kas tai?". Kas yra gyvūnų teisės? Kuo jos skiriasi nuo žmogaus teisių? Kokios žmonių pozicijos gyvūnų atžvilgiu? Ar mes turime teisę išnaudoti gyvūnus? Kas tai yra moralinė šizofrenija?..

Renginys Facebook'e

Šie ir kiti gyvūno bei žmogaus santykių klausimai, kamuojantys jus, aiškūs jums, o gal net niekuomet dar nekilę, - visa tai bus išdiskutuota šeštadienį.

Skaityti daugiau...

2012 05 01 LUNI Klaipėda. Antidiskriminacinis dokumentinis filmas „A Class Divided”

Skaityti daugiau...„A Class Divided” – tai dokumentinis filmas apie kontroversišką pradinių klasių mokytojos Jane Elliott metodiką „rudaakiai ir mėlynakiai”, skirtą išmokti ir pajausti kasdienį rasizmą. Eksperimentas vykdomas šeštadienį, anksti ryte, kai mokiniai paprastai miega. Mokiniai yra suskirstomi į dvi grupes pagal akių spalvą.

Renginys Facebook'e

Čia ir prasideda metodikos poveikis. Mėlynų akių mokiniai yra pažemintieji, o rudų – „privilegijuoti” vien dėl akių spalvos.

Skaityti daugiau...

2012 04 26 LUNI Klaipėda. Dalius Viršilas. Energijos transformacija ekosąmonėje

Skaityti daugiau...Dauguma žmonių (99%) gyvena pagal šabloną, pagal taisykles, kurių patys nesupranta, o savo energiją skiria įvairiems išoriniams dirgikliams tenkinti bei savo troškimams realizuoti. Anksčiau ar vėliau visa tai sukelia ligas, nesantaiką, nepasitenkinimą valdžia, gyvenimo sąlygomis ir kt.

Renginys facebook'e

Kaip gauti kuo daugiau kokybiškos energijos ir, ją transformavus, sąmoningai panaudoti savirealizacijai ir didesniam nei žmogus tikslui? Ši kelių valandų paskaita – tai trumpas bandymas įsikirsti į visiškai kitokį gyvenimą, kitaip sakant, kitą dažnį. Kas iš tikrųjų yra ekologija, ekonomika, sveikata ir visavertis gyvenimas?

Skaityti daugiau...

Balandžio 3 d. rengiamas Klaipėdos LUNI iniciatyvinės grupės susitikimas

Skaityti daugiau...Laisvasis universitetas (LUNI) nori atgaivinti kiek prigesusią veiklą Klaipėdoje. Balandžio 3 d., antradienį, 19:30 val., rengiamas Klaipėdos LUNI iniciatyvinės grupės susitikimas. Jis vyks „Coffe Inn“ kavinėje, Tiltų g. 2 (Žvejų g. 1), prie Biržos tilto. Ketinama aptarti artimiausius LUNI planus ir įsikurti buvusioje Vydūno gimnazijoje (Daržų g., Klaipėdos centre), kurią Klaipėdos valdžia perdavė meninėms bei kitokioms iniciatyvoms. Laukiami siūlymai, idėjos, nuostabios svajonės ir t.t. Kviečiami visi, kam artimos savišvietos bei socialinio veiksmo idėjos. Iki malonaus!

Klaipėdos LUNI grupė socialiniame „facebook“ tinkle: www.facebook

Skaityti daugiau...

2009 01 16 Savo veiklą pradeda Laisvojo universiteto (LUNI) filialas Klaipėdoje

Skaityti daugiau...2009 m. sausio 16 d., penktadienį, savo veiklą pradeda Laisvojo universiteto (LUNI) filialas Klaipėdoje. Pirmosios paskaitos vyks nuo 18:00 val. bare „Miesto smuklė“, Tiltų g. 6, Klaipėda. Įėjimas laisvas. Į uostamiestį atvyksta du lektoriai iš Vilniaus. Istorikas, publicistas ir aktyvistas Kasparas Pocius pristatys Laisvojo universiteto idėją, siekius ir tikslus, papasakos apie tokių mokymosi įstaigų patirtį įvairiose Europos šalyse.

O ekonomisto išsilavinimą turintis rašytojas ir vertėjas Darius Pocevičius supažindins su didžiųjų žmonijos mąstytojų sukurtais idealios visuomenės projektais, kurie vadinami socialinėmis utopijomis: literatūrinėmis (Platono „Valstybė“, T. More’o „Utopija“, T. Campanellos „Saulės miestas“, F. Bacono „Naujoji Atlantida“, J. Swifto „Guliverio kelionėse“,E. Zamiatino „Mes“, G. Orvello „1984“, O. Huxley „Puikus naujas pasaulis“) ir praktinėmis (anarchizmas, ekonominė Parekono sistema, ateities miestas Aurovilis, pokapitalistinis Zeitgeist pasaulis).

Skaityti daugiau...

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija