b_850_315_16777215_00_images_2013_luni_vilnius_isikitinimai.jpg
2013 m. gruodžio 19 d., ketvirtadienį, 18 val. „Kitų knygų" leidykla ir Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į diskusiją su filosofu, kritinės teorijos atstovu, knygos „Įsikitinimai: Sąmoningumo metamorfozės" autoriumi Gintautu Mažeikiu. Renginys vyks Venclovų namuose, Pamėnkalnio g. 34, Vilniuje. Diskusiją moderuos LUNI koordinatorius Darius Pocevičius.

Renginys Facebook'e

Paskaitos vaizdo įrašas

G. Mažeikio knygoje „Įsikitinimai: sąmoningumo metamorfozės" filosofiniu požiūriu aptariami socialiniai bei kultūriniai įsikitinimai: sąmoningi ir atsakingi, o kartais impulsyvūs, spontaniški ir dramatiški virtimai kitokiais asmenimis ir grupėmis. Knygoje svarstomos įsikitinimo ir išsikitinimo procedūros, sąmoninga metamorfozė ir moralinė triksterystė, atvira įvairovėms visuomenė ir savivaldžios bendruomenės, asmeninis egzistencinis ryžtas ir kolektyvinės revoliucijos.

Diskusijoje bus kalbama apie teisę, galias ir galimybes sąmoningai tapti Kitu. Bus diskutuojama apie klaidingo sąmoningumo, sudaiktinto sąmoningumo ir ideologijų įveikimą, civilizacinių normų kritiką, savikūros poetiką ir susijusį bendruomeninį dialogą, medijų kvazimanos kritiką. Ar kasdienę mobilizaciją, manipuliaciją, tarnystę ir paklusimą galima įveikti kuriant naują kalbą, plėtojant laisvą ir egzistenciškai reikšmingą vaizduotę, dialektinę kritiką, drąsinant žmones svarbiems gyvenimo posūkiams, savo laiko ir atminties kūrimui?

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija