Vilniaus LUNI naujienos

2014 10 07 LUNI Vilnius. LUNI žygis iš Žirmūnų į Justiniškes: po žeme ir virš žemės

Skaityti daugiau...

Prasidėjus sezonui Laisvasis universitetas (LUNI) tęsia pasivaikščiojimus po neįprastą naktinį Vilnių. 2014 m. spalio 7 d., antradienį, rengiama 24-oji kelionė neįprastu maršrutu iš Žirmūnų į Justiniškes – po žeme ir virš žemės.

Kelionės metu grožėsimės paprastam žmogui nematytomis vietomis - apleista ir neapleista Vilniaus industrija, Žirmūnus su Justiniškėmis jungiančiais paslaptingais požeminiais tuneliais ir naktinio miesto panoramomis iš aukštai.

Renginys Facebook'e

Skaityti daugiau...

2014 10 06 LUNI Vilnius.Algimantas Lyva ir Mindaugas Peleckis. Industrinis stiklo karoliukų žaidimas

Skaityti daugiau...

2014 m. spalio 6 d., pirmadienį, Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su neseniai išleistos knygos „Žaidimas" autoriais Algimantu Lyva ir Mindaugu Peleckiu, kurie stengsis visus įtraukti į postpasaulio žaidimą. Renginys vyks 18 val. VU Chemijos fakulteto 125 auditorijoje, Naugarduko g. 24, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

Skaityti daugiau...

2013 12 19 LUNI Vilnius. Kaip tapti Kitu? Susitikimas su filosofu G. Mažeikiu (Paskaitos vaizdo įrašas)

Skaityti daugiau...
2013 m. gruodžio 19 d., ketvirtadienį, 18 val. „Kitų knygų" leidykla ir Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į diskusiją su filosofu, kritinės teorijos atstovu, knygos „Įsikitinimai: Sąmoningumo metamorfozės" autoriumi Gintautu Mažeikiu. Renginys vyks Venclovų namuose, Pamėnkalnio g. 34, Vilniuje. Diskusiją moderuos LUNI koordinatorius Darius Pocevičius.

Renginys Facebook'e

Paskaitos vaizdo įrašas

Skaityti daugiau...

Gilles’io Deleuze’o filosofija šiuolaikinės politikos kontekste

Gilles’io Deleuze’o filosofija šiuolaikinės politikos kontekste 

Skaityti daugiau...

Gruodžio 2-3 dienomis Šiuolaikinio meno centro skaitykloje rengiama tarptautinė konferencija „Gilles’io Deleuze’o filosofija šiuolaikinės politikos kontekste“. Jau Michelis Foucault pranašavo, kad mūsų amžius bus pavadintas Deleuze’o epocha, todėl konferencijoje bus aptartas dabartinis politinis gyvenimas ir politiškumo apraiškos socialinėje bei kūrybinėje terpėse. Dviejų dienų renginio programą sudarys keturios sesijos, kuriose bus svarstomi aktualūs dabartinės politikos ir politinio aktyvizmo klausimai, aptariamos kūrybinės alternatyvos globaliam kapitalizmui, analizuojamas filosofijos ir politikos bei meno ir politikos santykis. Konferencijoje dalyvaus 12 Deleuze’o ir jo garsiausių knygų bendraautoriaus Felixo Guattari filosofijos ekspertų iš įvairių Europos šalių. Kai kurie jų taiko minėtų mąstytojų teorijas ne tik akademinėje, bet ir politinių, socialinių judėjimų terpėje.

Skaityti daugiau...

Istorikas Valdemaras Klumbys: „Tik priėmę sovietmetį kaip savą, galėsime teisti“

Skaityti daugiau...„Sovietmetis, kaip akmenukas bate – eini ir trina, ir vis nepatogu. O kodėl? Man atrodo, dėl to, kad sovietmetį vis dar laikome nesavu, o primestu. Ar ne paprasčiau būtų pasakyti, kad sovietmetis yra mūsų?“ – viešoje paskaitoje klausė jaunos kartos istorikas Valdemaras Klumbys, neseniai apsigynęs disertaciją apie sovietinės Lietuvos kultūrinį elitą.

Per Laisvojo universiteto surengtą paskaitą jis teigė, kad tam tikra prasme sovietmetį galima laikyti vis dar nepasibaigusiu, o Lietuvos diskurse vyrauja dvi tendencijos – ano laiko demonizavimas ir nostalgija. „Sovietmetis nepasibaigė, nes kol mes nesugebėsime susitarti dėl bendriausių vertinimų ir suvokimų, kas buvo sovietmetis, kaip jį vertinti, kaip vertinti žmonių tuometę veiklą, tol jis veiks ir iškils visokie skandalai, pavyzdžiui, KGB rezervistų“, - kalbėjo istorikas.

Skaityti daugiau...

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija